url niezgodny z rzeczywistym dostepem Nasz udział w programie telewizyjnym - Szkoła Podstawowa nr 2 w Koluszkach

Nasz udział w programie telewizyjnym

 4 listopada uczniowie: Zuzanna Grodzicka, Milena Matysiak, Jagoda Szymczyk z kl.7a oraz Dominik Klimkiewicz uczeń kl. VIb  wzięli udział w nagraniu odcinka programu telewizyjnego "Słownik polsko@polski", którego formuła oparta jest na wykorzystaniu narzędzi informatycznych - uczestnicy łączą się ze studiem za pomocą komunikatora Skype. Program nagrywany jest w gmachu głównym Uniwersytetu Wrocławskiego, gdzie prof. Jan Miodek - autorytet w dziedzinie językoznawstwa, omawia najczęstsze błędy językowe, odpowiada na pytania zainteresowanych i rozwiewa wątpliwości dotyczące codziennej polszczyzny. 

W sformułowaniu problemu językowego pomogły uczniom polonistki: pani Anna Krzywańska i pani Barbara Gudanis – Kościołek. Nad stroną techniczną i jakością połączenia czuwała pani Dorota Iłowiecka, nauczycielka informatyki.

Sytuacja komunikacyjna w jakiej znaleźli się uczniowie była doskonałą okazją do kształcenia takich kompetencji kluczowych jak porozumiewanie się w języku ojczystym oraz umiejętności informatyczne.

Emisja  odcinka programu z udziałem naszych uczniów będzie miała miejsce 9 grudnia

  o godz. 17.00 ( powtórka, godz. 0.15) na antenie TVP Polonia.

słowniki