Matematyka w eksperymentach - eksperymenty w matematyce

9 listopada rozpoczęła się realizacja projektu Centrum Edukacji Obywatelskiej, w którym biorą udział nauczycielki klas młodszych naszej szkoły. Uczestniczki wezmą udział w warsztatach, w toku których uzyskają szczegółowe informacje na temat eksperymentu naukowego oraz tego jak wykorzystać go w nauczaniu matematyki. Warsztaty obejmą dwa spotkania, odbywające się w odstępie około miesiąca. Na pierwszym spotkaniu nauczycielki aktywnie poznają metody dobrego eksperymentowania i zaprojektują własne eksperymenty do zastosowania w klasie. Na drugim – zaprezentują swoje wprowadzone w życie projekty, wspólnie ewaluują je i podzielą się doświadczeniami z innymi uczestnikami.

Wdrażanie projektu ma na celu przede wszystkim kształtowanie u uczniów umiejętności „sprawnego wykorzystywania narzędzi matematyki w życiu codziennym”.

nauczycielki w trakcie szkolenia wychowawczynie klas I nauczycielki w czasie wykonywania ćwiczeń warsztatowych