url niezgodny z rzeczywistym dostepem Narodowe Święto Niepodległości - Szkoła Podstawowa nr 2 w Koluszkach

Narodowe Święto Niepodległości

Narodowe Święto Niepodległości – polskie święto, obchodzone co roku 11 listopada, dla upamiętnienia rocznicy odzyskania przez Naród Polski niepodległego bytu państwowego w 1918 roku po 123 latach od rozbiorów dokonanych przez Rosję, Prusy i Austrię. Ustanowione w ostatnich latach II RP, przywrócone w roku 1989.

9 listopada w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji 99 ROCZNICY ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI  przez Polskę przygotowana przez uczniów klasy IVD. Podczas tej uroczystości przypomniane zostały 123 lata niewoli Polski, począwszy od dnia kiedy Polska jako niepodległe państwo przestała istnieć na mapie Europy.

Uczniowie wraz z Panią Anną Matysiak złożyli kwiaty i zapalili znicze pod pomnikiem Orła Białego oraz obeliskiem upamiętniającym oddział partyzancki  por. „Sama”.

uczniowie pod pomnikiem uczniowie pod obeliskiem