url niezgodny z rzeczywistym dostepem Projekt Cybernauci - Szkoła Podstawowa nr 2 w Koluszkach

Projekt Cybernauci

W dniach 2-5 marca 2018r. w naszej szkole odbyły się zajęcia warsztatowe z uczniami, rodzicami i nauczycielami w ramach kompleksowego projektu kształtowania bezpiecznych zachowań w sieci – Cybernauci. Projekt ten realizowany jest przez fundację Nowoczesna Polska w partnerstwie z Collegium Civitas i ma na celu podniesienie poziomu bezpieczeństwa korzystania z sieci przez dzieci i młodzież, a także ich rodziców, opiekunów i nauczycieli. Świadome korzystanie z dobrodziejstw Internetu jest tematem nie do końca poznanym przez nauczycieli, rodziców a także uczniów. Projekt Cybernauci to podniesienie poziomu wiedzy na temat zagrożeń jakie niesie za sobą wirtualny świat.  Warsztaty integrujące społeczność szkolną, rodziców i nauczycieli dały nam większą wiedzę  jak bezpiecznie korzystać z urządzeń komputerowych i z sieci, oraz  jak sobie radzić z cyberagresją, gdzie szukać pomocy w trudnych sytuacjach. Zasady, które zostały przypomniane podczas spotkań z pewnością przyczynią się do zmniejszenia skutków ryzyka występowania realnych zagrożeń w sieci, właściwej higieny pracy i zabawy w Internecie.
Projekt jest finansowany ze środków Ministra Edukacji Narodowej.
Został objęty honorowym patronatem przez Ministerstwo Cyfryzacji, Rzecznika Praw Dziecka Marka Michalaka oraz Ośrodek Rozwoju Edukacji. Zajęcia prowadził dr Marek Dowgiel - trener projektu.

Pan Marek Dowgiel prowadzący zajęcia w klasie 6c grupa uczniów z klasy 7b w czasie zajęć grupa uczennic z klasy 7b w czasie zajęć dwoje uczniów z klasy 7b z prowadzącym zajęcia klasa 7b podczas zajęć