url niezgodny z rzeczywistym dostepem Dzień Otwarty - Szkoła Podstawowa nr 2 w Koluszkach

Dzień Otwarty

W sobotę 14 kwietnia 2018 roku do naszej szkoły zawitali przyszłoroczni uczniowie klas pierwszych wraz z rodzicami. Przybyłych gości powitał Dyrektor szkoły pan Sławomir Mela. Podczas spotkania pani pedagog przybliżyła rodzicom zagadnienie dojrzałości szkolnej. W tym czasie dziećmi zajęli się nauczyciele. Wraz z nimi udali się do sal, w których czekały na nich gry i zabawy. Atrakcjami tego wyjątkowego dnia były zabawy z kolorową chustą, nauka programowania i kodowania, zabawa w małego botanika w sali nauk przyrodniczych, czyli odkrywanie i eksperymentowanie, nauka skręcania balonów, wspólny taniec, zabawy z językiem angielskim przy tablicy interaktywnej, a także niespodzianka przygotowana przez Samorząd Uczniowski w szkolnej bibliotece, która przepełniona była zagadkami. Starsi uczniowie zorganizowali zabawy o nazwie „escape room”. Oczywiście corocznym zwyczajem – goście zostali oprowadzeni po budynku naszej szkoły i wzięli udział w słodkim poczęstunku.

Był to dzień pełen wrażeń i emocji. Przyszli uczniowie poznali dziś swoją przyszłą szkołę – swój „statek”, na którym już wkrótce będą tworzyć oddaną i zgraną „załogę”.  Dziękujemy serdecznie Rodzicom za przybycie ze swoimi pociechami. Naszym nowym uczniom mówimy: „Do zobaczenia we wrześniu!”