url niezgodny z rzeczywistym dostepem Jak to się dzieje? Dlaczego? - Szkoła Podstawowa nr 2 w Koluszkach

Jak to się dzieje? Dlaczego?

Na te i inne pytania chcieli znaleźć odpowiedź uczestnicy wycieczki z klas Id i IIa ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Koluszkach wykonując różne doświadczenia w łódzkim Eksperymentarium. Była to nauka przez doświadczanie, dzięki czemu  dzieci dowiedziały się: Co to jest prąd, dlaczego magnesy raz się przyciągają, a raz odpychają, co powoduje, że włosy unoszą się do góry, co się dzieje z nurkiem w butelce, dlaczego piłka nie spada pod wpływem wydmuchiwanego powietrza… W Planetarium szukały gwiazdozbiorów na niebie i wyznaczały kierunki. Po takiej dawce wiedzy zrelaksowały się w „Baśniowej kawiarence” przy smacznym ciasteczku i soczku oglądając przedstawienie teatralne, które nie było pozbawione emocji i wrażeń. Wspólnie z detektywem szukały zaginionych książek, poznając postacie ze znanych wierszy i bajek. Miały też możliwość wcielić się w role bohaterów i zapoznać się z lalkami i rekwizytami teatralnymi. Zadowolone i pełne wrażeń wróciły do domu.