Turniej BRD

17 kwietnia 2018 r. rozpoczęły się w naszej gminie eliminacje do XLI Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Organizatorem tych zawodów była SP1. W turnieju wzięły udział reprezentanci dwóch szkół gimnazjalnych i sześciu szkół podstawowych, w tym nasza SP2. Aby przystąpić do tego turnieju każda szkoła musiała wyłonić (na etapie wewnętrznych eliminacji) swoją najlepszą drużynę, składającą się z czterech zawodników.

Uczestnicy w trakcie turnieju musieli wykazać się nie małymi umiejętnościami zarówno praktycznymi, jak również umiejętnościami z zakresu wiedzy teoretycznej. W dwóch pierwszych konkurencjach mieli za zadanie (w limicie czasowym) rozwiązać testy wiedzy oraz testy skrzyżowań. Dalsza rywalizacja to wykonanie zadań praktycznych, w tym jazda rowerem po miasteczku ruchu i jazda rowerem po torze sprawnościowym. Wszystkie konkurencje sędziowali przedstawiciele Komendy Policji w Koluszkach, którzy uczestniczyli w podsumowaniu turnieju.

Nasza czteroosobowa  drużyna z SP2, w składzie: PATRYK STEC, NATALIA STEC, JULIA PRZYBYLSKA, KACPER KRAWUL, przygotowana pod kierunkiem nauczyciela techniki, p. Joanny Kamińskiej, wywalczyła: II miejsce !!!

Drużyna, w tym samym składzie będzie reprezentować naszą szkołę na szczeblu powiatowym z BRD, który odbędzie się 25 kwietnia 2018r.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!

uczniowie reprezentujący szkołę w turnieju