url niezgodny z rzeczywistym dostepem Darujmy drugie życie plastikowym odpadom - Szkoła Podstawowa nr 2 w Koluszkach

Darujmy drugie życie plastikowym odpadom

Dzień Ziemi to coroczne wydarzenie obchodzone w Polsce 22 kwietnia w celu promowania ochrony środowiska, rozszerzania świadomości ekologicznej i życia w zgodzie  z naturą. W tym roku obchodzimy 48 rocznicę manifestacji ekologicznej, która odbyła się 22 kwietnia 1970 w USA. Idea obchodów Dnia Ziemi w tym dniu została zapoczątkowana przez amerykańskiego senatora Gaylorda Nelsona. Do Polski trafiła dopiero w 1990 roku. Hasłem tegorocznej kampanii jest walka z zanieczyszczeniami planety plastikowymi odpadami. To doskonała okazja do przypomnienia o segregacji śmieci i recyklingu. Wszyscy jesteśmy świadomi, że Ziemia jest naszym wspólnym dobrem, dlatego musimy troszczyć się o środowisko naturalne. W naszej szkole działania ekologiczne podejmowane są przez cały rok. Zbieramy plastikowe korki, baterie, dbamy o czystość otoczenia, pielęgnujemy rośliny doniczkowe, uczestniczymy w wielu konkursach przyrodniczych i ekologicznych. Żeby jednak tradycji stało się zadość uczniowie klas VII przygotowali prezentacje o zasobach i różnorodności krajobrazowej Ziemi a pracownia przyrodnicza i korytarz ozdobione zostały gazetkami o tej tematyce. Jak co roku grupa uczniów przystąpiła do konkursu Ekotest. Mamy nadzieję, że udział wielu z nich zakończy się sukcesem.