url niezgodny z rzeczywistym dostepem Dzień Dziecka - Szkoła Podstawowa nr 2 w Koluszkach

Dzień Dziecka

Lista atrakcji, które zostały zorganizowane dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 w Koluszkach jest niezwykle długa. Z okazji Dnia Dziecka Rada Rodziców, Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 2 i nauczyciele przygotowali dla wszystkich uczniów szereg rozrywek. Zarówno młodsze, jak i starsze dzieci mają za sobą środę pełną pozytywnych wrażeń. Już po godzinie 7 rano przed budynkiem naszej szkoły zaczęto rozkładać nadmuchiwane zamki i zjeżdżalnie dla klas I-III. Tuż obok nich znalazły się stoiska z watą cukrową i popcornem. Była muzyka i wspaniała zabawa. Teren przy szkole zamienił się w parę chwil w wymarzony plac zabaw, niczym z bajki. Tymczasem klasy czwarte podziwiały występy taneczne grupy „Fame” w Miejskim Ośrodku Kultury i bawiły się na terenie naszej szkoły. Organizatorka zabaw dla klas czwartych, pani Agnieszka Jess, przygotowała dla każdego zespołu klasy czwartej gry, zadania i łamigłówki. Nie zabrakło słodkości, bowiem na każdego ucznia w nagrodę czekał napój i czekolada. 
Nauczycielka przyrody, pani Lidia Adamczyk, koordynowała pieszy rajd i ognisko z kiełbaskami dla uczniów klas V, VI oraz VII. Aby dojść do miejsca docelowego, przygotowane zostały dla każdej klasy zadania, które powinni wykonać uczniowie w trakcie pieszej wędrówki. Zaopatrzone w teczkę z mapą i listą poleceń w odstępach 10 minut, poszczególne klasy wyruszały spod szkoły. Witaj przygodo! Świetna aura i dobry humor nie opuszczał tego dnia nikogo. Pod opieką swoich wychowawców i wykonaniu przypisanych zadań, uczniowie dotarli na miejsce - teren położony we wsi Słotwiny. 
Dzięki uprzejmości pani Sołtys Krystyny Książęk, uczniowie mieli ponad dwie godziny wspaniałej rozrywki wokół tamtejszego placu zabaw. Do naszej dyspozycji był rozległy teren z boiskiem, nieoceniony dla uczniów w każdym wieku - plac zabaw oraz ogromna wiata wyposażona w ławki i stoły, gdzie bardzo komfortowo można było zjeść upieczoną kiełbaskę. Część dzieci stała przy ognisku z kijkami i jadła, inni, siedząc na kocach pod brzozami rozmawiali, śmiali się, słuchali muzyki, biegali, grali w piłkę nożną i siatkówkę,. Każdy na swój sposób przyjemnie spędzał czas. Na koniec wiele emocji wywołał przyjazd Telewizji Polskiej TVP 3 Łódź oraz wywiad, jaki uczniowie udzielali reporterce Magdalenie Libiszewskiej – Lisieckiej. Przywitali ją sympatycy i fani z naszej szkoły. Już wkrótce, bo 10 czerwca będzie można obejrzeć wywiad, jakiego udzieliła organizatorka tego wspaniałego przedsięwzięcia oraz uczniowie naszej szkoły, Jakub i Weronika. Ten wyjątkowy, urozmaicony dzień przeszedł już do historii naszej szkoły. Zachęcamy do obejrzenia relacji w TVP 3 Łódź, aby jeszcze raz przeżyć z nami te radosne chwile.

uczniowie na placu zabaw dzieci przed stoiskiem z watą cukrową i popcornem uczniowie na dmuchanej trampolinie dzieci jedzące popcorn dzieci na dmuchanej zjeżdżalni grupa z klasy 6c wychodząca na rajd dzieci na dmuchanym placu zabaw uczniowie odpoczywający pod wiatą grupki dzieci na trawie nauczycielki wf chłopcy odpoczywający w cieniu uczniowie przed pieczeniem kiełbasek uczennica klasy 6 dzieci grające w piłkę ekipa telewizyjna rozmawiająca z dziećmi uczniowie i nauczycielki na placu zabaw dzieci na placu zabaw uczniowie wokół ogniska uczniowie piekący kiełbaski dziewczynki zaplatające wianki i warkocze klasa 6b na trasie rajdu uczniowie klasy 6b z mapą klasa 6c na mecie rajdu uczennice na huśtawce dzieci siedzące na kocu dziewczynki siedzące na trawie uczniowie z nabitymi na kije kiełbaskami uczniowie wykonujący zadania na trasie rajdu chłopcy na placu zabaw Pani Lidia Adamczyk z ekipą filmową