Bezpieczne wakacje

12 czerwca  2018 r. w związku ze zbliżającymi się wakacjami  przeprowadzono prelekcje nt. bezpieczeństwa dla uczniów klas IV-VII. Na spotkanie z uczniami przybyli dzielnicowi terenu miasta Koluszki  KPP w Koluszkach. Podczas spotkania funkcjonariusze przedstawili  uczniom zasady bezpieczeństwa w szkole i poza szkołą. Promowali zdrowy
i bezpieczny wypoczynek w czasie wakacji. Przedstawiono uczniom  niebezpieczeństwa związane z letnim wypoczynkiem. Podczas spotkania przypomniane zostały uczniom numery alarmowe w razie,  konieczności powiadomienia o wypadku, zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym.
Ponadto dzielnicowi  KPP wskazali uczniom ryzyko, jakie niesie ze sobą kontakt z osobą nieznajomą. Zwrócono  także  uwagę uczniom na zgubne walory Internetu, w tym niewłaściwe jego wykorzystywanie: portale społecznościowe, facebook,  a także na odpowiedzialność za swoje czyny jaka ciąży na trzynastolatkach. Funkcjonariusz zwrócił również uczniom klas VII  uwagę na problematykę przeciwdziałania uzależnieniom.

W  dniu 20 czerwca uczniowie klas I d i II d zaprezentowali zasady bezpiecznego wypoczynku letniego, w przedstawieniu pt.: „Bezpieczne wakacje”. Pod kierunkiem wychowawczyń (p. Beata Mąkiewicz, p. Sylwia Kąkiel – Nowak) dzieci przygotowały występ, w którym wskazały na niebezpieczeństwa z jakimi mogą się spotkać turyści wypoczywający w różnych rejonach naszego kraju. Również cała społeczność szkolna miała możliwość obejrzenia gazetki tematycznej, pt.: „Bezpieczne wakacje” w holu szkoły.

policjanci w czasie spotkania z uczniami gazetka szkolna uczniowie przed występen tańcząca grupa dziewcząt uczennice w czasie apelu uczniowie w czasie występy