Finał wojewódzki OLM w Koluszkach

      Szkoła Podstawowa nr 2 po raz kolejny zakwalifikowała się do finału wojewódzkiego OLM ,,Łódzkie gra  w ręczną”. Tym razem została także gospodarzem turnieju, nad którym patronat objął Marszałek Województwa Łódzkiego Witold Stępień. Gościem specjalnym był p. Bogdan Krawczyk z Wydziału Sportu i Rekreacji Urzędu Marszałkowskiego. Do Koluszek zawitało pięć zespołów chłopców z: Piotrkowa Trybunalskiego, Piątku, Poddębic, Łodzi i Tomaszowa Mazowieckiego.

            Turniej został rozegrany w dwóch grupach. Po zaciętych meczach zwycięstwo wywalczył zespół z Piotrkowa. Na podium stanęli  też chłopcy z Poddębic i Tomaszowa. Zaznaczyć należy, iż ci chłopcy na co dzień grają w klubach sportowych piłki ręcznej. Drużyna chłopców SP 2 zajęła V miejsce, pokonując zespół z SP w Piątku. Wszystkie drużyny otrzymały piękne puchary i dyplomy. Najbardziej wyróżniający się zawodnik z każdej drużyny otrzymał statuetkę. Wśród naszych zawodników doceniony został Dominik Klimkiewicz.

      Wszyscy uczestnicy zawodów byli bardzo zadowoleni z atmosfery ,jaka towarzyszyła grze. Pomimo zaciętej rywalizacji zawodnicy dopingowali się nawzajem.

       ŁZPR w ramach projektu ,,Łódzkie gra w ręczną” powołał 10 chłopców z naszej szkoły na trzydniową konsultację szkoleniową z zakresu piłki ręcznej. Dziękujemy bardzo i  zapewniamy, że wykorzystamy te szczególne zajęcia, aby poszerzyć wiedzę i umiejętności naszych zawodników z tego zakresu .

sportowa reprezentacja SP2 uczestnicy turnieju