Dzień Języków Obcych

26 września  obchodziliśmy Europejski Dzień Języków (EDJ). Święto języków ustanowione zostało w 2001 roku z inicjatywy Rady Europy. Z okazji Dnia Języków organizowane są w całej Europie liczne i różnorodne wydarzenia. Tradycją jest, iż nasza szkoła również celebruje ten dzień. Czwartkowy poranek 4 października był naprawdę widowiskowy. Świetną rozrywkę z tej okazji, oczywiście edukacyjną, przygotowali uczniowie klas siódmych i ósmych pod okiem swoich nauczycieli. Podczas swojego wystąpienia nasi uczniowie przekonywali w swojej prezentacji o przydatności nauki języków obcych oraz wskazali, w jaki sposób efektywnie  się  ich uczyć. Obecni na apelu mieli niesamowitą okazję posłuchać i podziwiać układy choreograficzne do utworów w języku niemieckim  - „Da, da, da”, hiszpańskim - Alvaro Soler „La cintura” oraz  „Macarena” , rosyjskim -  Алексей Воробьев "Я тебя люблю" oraz angielskim „ Seven years” Lucasa Grahama. Były owacje niemalże na stojąco, entuzjastyczne okrzyki i utwór na bis…, czyli słynna „Macarena” i dwaj uczniowie „w czarnych garniturach”, którzy ze swoim chórkiem podbili serca szkolnej publiczności. Wszystkim uczestnikom Dnia Języków Obcych dziękujemy za zaangażowanie w przygotowania, gratulujemy występu i życzymy pasji w rozwijaniu swoich umiejętności językowych.