Lekcja doradztwa zawodowego w praktyce

3 grudnia br. wszystkie klasy ósme z naszej szkoły udały się do zakładu "HAERING POLSKA" w Piotrkowie Trybunalskim. Po dotarciu na miejsce uczniowie zostali podzieleni na 3 grupy i wyruszyli na zwiedzanie zakładu. Przewodnikami byli pracownicy firmy, dzięki czemu poznali jej historię. Firma powstała w 1961r. w małej gminie w Bubsheim - w południowych Niemczech. W Polsce Firma Haering została zarejestrowana 7 listopada 2001r. Działalność produkcyjną w Piotrkowie Trybunalskim prowadzi od stycznia 2002r. Na przestrzeni lat zakład rozbudowywał się. Swoją działalność opiera na produkcji precyzyjnych części metalowych dla przemysłu samochodowego. Specjalnością firmy są części do układów wtryskowych silników benzynowych oraz diesli, podzespoły do układów hamulcowych oraz do skrzyń biegów. Detale powstające w Piotrkowie montowane są praktycznie we wszystkich czołowych markach samochodów, m.in. Mercedes, BMW, Audi, VW, Volvo. Przedsiębiorstwo jest polskim pododdziałem Grupy Firm Haering, będącej światowym liderem w branży obróbki skrawaniem. Takie pododdziały powstały już w Meksyku, Chinach, a niebawem odbędzie się otwarcie kolejnego w USA. Po śmierci Antona Haeringa - głównego założyciela firmy - kierownictwo przejął  jego syn. Po zwiedzeniu zakładu uczniowie mieli do wykonania zadanie - z przygotowanych (specjalnie dla nich) części musieli złożyć ciuchcię. Była to naprawdę świetna lekcja z doradztwa zawodowego. Bardzo serdecznie dziękujemy p. Rafałowi Banaszczykowi za zorganizowanie wycieczki, a p. Jackowi Gałce - dyrektorowi Haering Polska w Piotrkowie Trybunalskim - za możliwość zwiedzenia zakładu i poznanie specyfiki jego pracy.

uczniowie przy warsztacie pracy model lokomotywy uczniowie klasy 8b składający lokomotywę ósmoklasiści w stołówce uczniowie jedzący posiłek uczniowie klas 8