Bądź dobry jak Święty Mikołaj

Jak co roku, 6 grudnia, w naszej bibliotece odbyły się spotkania mikołajkowe z poszczególnymi klasami. Uczniowie rozmawiali o zwyczaju obdarowywania się prezentami. Dzielili się własnymi przeżyciami związanymi z otrzymywaniem i dawaniem podarunków. Obejrzeli ciekawą prezentację przybliżającą postać Świętego Mikołaja biskupa. W czasie dyskusji po emisji stwierdzili, że mimo, iż żył On bardzo dawno temu, to jego postępowanie jest do dnia dzisiejszego pięknym przykładem na to, jak dawać innym to czego  potrzebują. Dzieci miały także okazję sprawdzić lub uzupełnić swoją wiedzę na temat pisowni wyrazów związanych tematycznie i brzmieniowo z mikołajkami. Wspólnie dobierały podpisy do obrazków uzasadniając pisownie użytych wyrazów. Po zabawie językowej wysłuchały czytanego przez bibliotekarkę opowiadania o elfie Bazylim. Historia ta wywołała dyskusję na temat,  co robić, aby dawane prezenty przynosiły radość obdarowanym. Na koniec mikołajkowych spotkań dzieci utworzyły „ łańcuszek niezwykłych prezentów”. Obdarzyły siebie nawzajem prezentami, których nie trzeba kupować ani robić. Przekazały sobie miłe słowa, serdeczne uśmiechy, życzenia, uściski i wesołe zagadki. Pani bibliotekarka także obdararowała dzieci. Życzyła im, aby starali się być dobrymi jak Święty Mikołaj, pamiętając  że można obdarzać sobą drugą osobę nie tylko w mikołajki i w święta, ale każdego dnia. Miłe gesty, ciepłe słowa, życzliwość i pomoc to najlepsze co możemy dać innym. Wszystkie dzieci otrzymały także karty do kodowania ze świątecznymi obrazkami.

Uczniowie na zajęciach o Mikołaju Pani bibliotekarka czytająca uczniom Pani bibliotekarka prezentująca dzieciom ilustracje