5 lutego, Dzień Bezpiecznego Internetu

Dzisiejszego dnia w naszej szkole odbyła się kampania informacyjna z okazji Dnia Bezpiecznego Internetu, której pomysłodawcami byli uczniowie klasy 5a.

Akcja, która odbyła się w korytarzu szkolnym przy gazetce informacyjnej miała na celu promowanie pozytywnych zastosowań Internetu, promocję tolerancji oraz tworzenie kultury zrozumienia. Pojawiły się hasła mowy nienawiści i sposobów radzenia sobie z tym, jakże rozpowszechnionym w obecnych czasach negatywnym zjawiskiem. Uczniowie radzili kolegom: „Jeżeli nie możesz poradzić sobie z hejterem, zgłoś to osobie zaufanej lub zadzwoń do telefonu zaufania: 116 111”.

Każdy, kto podszedł do stoiska naszej małej szkolnej kampanii, mógł porozmawiać, poczytać ulotki informacyjne Akademii NASK realizującej działalność w zakresie wykorzystania technologii informacyjno- komunikacyjnych w Polsce, rozwiązać quiz, za który otrzymał słodki upominek i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie emotkami. W tym tygodniu klasa 5a planuje jeszcze przeprowadzenie anonimowych ankiet dotyczących korzystania z Internetu.

Przesłanie dzisiejszego dnia brzmiało – ZRÓB SOBIE „CYFROWY DETOKS” Spróbuj spędzić choć jeden dzień offline. Pogrążeni w sieci często zapominamy o relacjach z bliskimi i o rozwijaniu naszych pasji. Internet to niesamowite narzędzie, ale tylko w odpowiedniej „dawce”. Zbliżają się ferie, niech to będzie czas mądrego wypoczynku i spotkań z kolegami, koleżankami – OFFLINE…

uczniowie stojący wokół stolika