Krakowiak w karnawale?- czemu nie...

W lutym w Centrum Inicjatyw Artystycznych w Koluszkach odbyła się niezwykła lekcja. Uczniowie IIa odbyli muzyczną podróż na południe Polski do...Krakowa. Podczas spotkania dzieci poznały wybrane legendy krakowskie oraz oglądały zdjęcia głównych zabytków Krakowa. Miały możliwość obejrzeć i poznać elementy stroju krakowskiego, gdyż prowadzący przebrani byli w stroje ludowe z tego regionu. Dzięki pasji pani Anetty Borowieckiej Muzyczny Moll tętni muzyką i właśnie dlatego przyszli tam drugoklasiści. Głównym celem było poznanie elementów ludowego tańca – krakowiaka. Dzieci z ogromnym zaangażowaniem uczyły się kolejnych kroków i układów. W rytmie krakowiaka wirowały po sali, a niektóre osoby próbowały akompaniować tańczącym na instrumentach perkusyjnych. Dodatkowym akcentem muzycznym była nauka śpiewu piosenki o lajkoniku oraz poznanie zgromadzonych na sali instrumentów muzycznych. Warsztaty muzyczne zakończył quiz i konkurs na najładniejszy rysunek lajkonika. Radość dzieci była ogromna.