XI Konkurs Pieśni i Piosenki Patriotycznej

Dnia 2 kwietnia 2018r.  odbył się XI Konkurs  Pieśni  i Piosenki Patriotycznej,  organizowany przez  Szkołę Podstawową nr 2 w Koluszkach. Swoją formułą wpisał się w gminne obchody 70 - lecia nadania praw miejskich Koluszkom . Partnerem medialnym konkursu  był tygodnik TWK .

Fundatorem nagród  i sponsorem gadżetów promocyjnych  był Urząd Miejski w Koluszkach. Laureaci konkursu oprócz upominków reklamujących Gminę Koluszki otrzymali nagrody w postaci gier i układanek edukacyjnych  oraz głośników  bezprzewodowych.

Do konkursu zgłosiło się 71 wykonawców z przedszkoli , szkół podstawowych i gimnazjów  z terenu  gminy Koluszki  jak również z Olszy, Rogowa, Bogdanki , Brzezin,  Rokicin i Przyłęka.

Wykonawców oceniało  profesjonalne jury  w składzie:  przewodniczący – Pan Leszek Bonar – muzyk, dziennikarz muzyczny  TVP 3 w Łodzi, prowadzący cykliczne spotkania  „Podwieczorek z …..”,  Pan Jacek Malanowski – muzyk, wokalista zespołu Trubadurzy, pedagog - instruktor muzyki  i starszy wykładowca  Akademii Muzycznej w Łodzi Pani Katarzyna Kłys. Członkowie jury podkreślali profesjonalizm i wyjątkowo sprawną organizację konkursu.

Serdecznie dziękujemy Panu Waldemarowi Chałatowi Burmistrzowi Koluszek za wsparcie finansowe konkursu ,  Pani Elżbiecie Popławskiej Dyrektor MOK w Koluszkach za udostępnienie sali widowiskowej oraz  Panu Dariuszowi Śliwkiewiczowi za obsługę techniczną oraz restauracji „Kriada” za pomoc w dekoracji  sali widowiskowej.

Wyniki XI jubileuszowego Konkursu Pieśni i Piosenki Patriotycznej w Koluszkach - 2 kwietnia 2018

Przedszkola

I miejsce  - Przedszkole w Różycy

II miejsce - Przedszkole nr 3 Koluszki solistka Monika Witczak

III miejsce -  Przedszkole nr 3 Koluszki – Zespół „Pszczółki”

Cztery  równorzędne wyróżnienia przyznano dla Przedszkola nr 1 w  Koluszkach, Przedszkola nr 2
w Koluszkach, Przedszkola w Gałkowie Dużym i Przedszkola w Olszy.

Uczestnicy z rocznika 2010 – 2011 (klasa I – II)

I miejsce – Mikołaj Kaliszewski  z SP nr 2 w Koluszkach

II miejsce – Antonina Węgrzycka   z SP nr 2 w Koluszkach

III miejsce – ex aequo Aleksandra Bieniek reprezentantka Kursu Instrumentalnego przy Towarzystwie Oświatowym „Edukacja” oraz Julia Olszyńska z SP w Przyłęku.

Dwa równorzędne wyróżnienia otrzymali; Zuzanna Sołtysiak – z SP nr 2 w Koluszkach i Franciszek Wieczorek,  także z SP nr 2 w Koluszkach

Uczestnicy z rocznika 2008-2009 ( klasa II – IV)

I miejsce –Aleksandra Kabat z SP w Gałkowie Dużym

II miejsce – Justyna Witczak  z SP1 w Koluszkach

III miejsce – Amelia Nesteruk – SP w Gałkowie Dużym

Trzy równorzędne wyróżnienia otrzymali:  Agnieszka Orzechowska z SP nr 2 w Koluszkach , Bartek Płocki z SP nr 2 w Koluszkach i Maciej Kaczorowski z SP nr 1 w Koluszkach

Uczestnicy z rocznika 2007-2006 (klasa V – VI)

I miejsce ex aequo – Maria Dutkiewicz z Centrum Inicjatyw Muzycznych „Muzyczny Mol” oraz Emilia Fibich, także  z Centrum Inicjatyw Muzycznych „Muzyczny Mol”

II miejsce – Julia Arndt z SP nr 1  w Koluszkach

III miejsce –– Adrianna Nowak  reprezentantka  Rogala Music School

Wyróżnienie – Julia Jaworska –z SP n r 1 w Koluszkach, Zuzanna Świderek z SP nr 1 w Koluszkach, Hanna Wawrzonek z SP nr 2 w Koluszkach, Franciszek Dałkowski z SP w Przyłęku

Uczestnicy z rocznika 2003 – 2005 i starsi (klasy VII, VIII  i gimnazja)

I miejsce – Weronika Rybaczuk –  z Centrum Inicjatyw Muzycznych „Muzyczny Mol”

II miejsce – Mateusz Markowski – z SP nr 1  w Koluszkach

III miejsce – Oliwia Rokuszewska   z  Centrum Inicjatyw Muzycznych „Muzyczny Mol”

Dwa równorzędne wyróżnienia otrzymali: Oliwia Orzechowska z SP nr 2 w Koluszkach oraz Juliusz Banaszczak  z Rogala Music School

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i zapraszamy na XII Konkurs Pieśni i Piosenki Patriotycznej w kwietniu 2020r.