Wicemistrzostwo Polski dla drużyny dziewcząt z SP 2

Ogromy sukces odniosły zawodniczki koluszkowskiej dwójki, które 26 kwietnia zdobyły tytuł Wicemistrzyń Polski w drużynowych biegach przełajowych. Zawody te odbyły się w Kamionie koło Sochaczewa. Do rywalizacji zgłosiło się około 800 najlepszych zawodniczek i zawodników z całej Polski. Wśród startujących byli obecni aktualni zawodnicy kadry Polski, którzy rywalizowali o wyniki indywidualne, ale także każdy z zawodników zbierał punkty do klasyfikacji drużynowej. Bieg odbywał się na morderczej trasie na dystansie 1000 metrów, po której biegało się jak po pustyni. Skwar, grząski suchy piach do kostek oraz góra, którą zawodnicy musieli pokonać weryfikowała wszystkich zawodników i pokazała ich wytrzymałość. Po biegach rocznika 2007 i 2006, wśród 14 drużyn w kraju na drugim miejscu uplasowała się drużyna SP nr 2 w Koluszkach, która reprezentowała województwo łódzkie. Do klasyfikacji drużynowej liczyła się suma punktów uzyskanych przez 6 zawodniczek z danej szkoły z rocznika 2007 i 2006. Nasze dziewczyny walkę o złoto przegrały tylko 6 punktami. Indywidualnie najlepiej pobiegła Amelia Napierała, która zajęła 5 miejsce, otrzymała dyplom i drobny upominek. Dobrze też pobiegły Adrianna Siemińska, która zajęła 9 miejsce i Aleksandra Kulińska, która zajęła 13 miejsce. Nasze szczęście sięgnęło zenitu, gdy zdobyłyśmy srebro i tytuł Wicemistrzyń Polski w klasyfikacji drużynowej. Brawa dla zawodniczek za walkę w tak trudnych warunkach i ogromne ambicje sportowe.

Skład drużyny;

Amelia Napierała

Adrianna Siemińska

Julia Gajewska

Aleksandra Kulińska

Bianka Rogalska

Hanna Wawrzonek

Sylwia Janik

Należy też wspomnieć o niestartującej z powodu kontuzji Nikoli Kotyni, która wraz z drużyną wywalczyła prawo startu w Mistrzostwach Polski.

drużyna dziewcząt z medalami drużyna dziewcząt wraz z Panią Moniką Wróblewską uczennice przed startem drużyna przed startem zwycięskie zespoły w czasie dekoracji