Matematyczny Geniusz

15 maja w Szkole Podstawowej nr 2 w Koluszkach odbyła się kolejna edycja konkursu „Matematyczny geniusz”. W tym roku przebiegał on pod hasłem: „Matematyka jest drzwiami i kluczem do nauki” Roger Bacon. W eliminacjach szkolnych zostało wyłonionych 21 najlepszych matematyków klas trzecich ze szkół miasta i gminy Koluszki. W finale uczniowie zmierzyli się z zadaniami o różnym stopniu trudności. Wszyscy wykazali się dużą wiedzą matematyczną i umiejętnością logicznego myślenia. Po konkursie dzieci udały się na słodki poczęstunek, a komisja konkursowa sprawdzała prace. Najlepszym matematykiem okazała się uczennica Alicja Staroń (SP Różyca), która otrzymała I miejsce i tytuł „Matematycznego Geniusza 2019”. II miejsce otrzymali: Michał Jarzęcki (SP 2 w Koluszkach) oraz Dawid Śmiechowski (SP Różyca). III miejsce zdobyli: Oskar Kuliński (SP nr 2 w Koluszkach) oraz Laura Nowak (SP Różyca). Wyróżnienie trafiło do rąk Natalii Wieczorek (SP nr 2 w Koluszkach). Zwycięzcy otrzymali nagrody, a wszyscy uczestnicy upominki i dyplomy, sfinansowane przez Urząd Miasta i Gminy w Koluszkach. Wszystkim  gratulujemy sukcesu!

uczestnicy konkursu przy pracy laureaci konkursu