Poszukiwacze skarbów w Ogrodzie Botanicznym oraz w Manufakturze Czekolady.

Dnia 27 maja uczniowie klasy Ib i Ic udali się na wycieczkę do Ogrodu Botanicznego w Łodzi. Od samego rana dopisywały im dobre nastroje, jak również sprzyjała przepiękna pogoda.  Kiedy dojechali do Ogrodu, zostali podzieleni na dwie grupy. Każda grupa miała swojego przewodnika, który wprowadzał w tematykę zajęć. Wcielili się w poszukiwaczy skarbów. Idąc szlakiem wyznaczonym na mapce rozwiązywali zagadki, aby odnaleźć „Kamiennego Strażnika” strzegącego skarbu. W trakcie zajęć zatrzymywali się przy różnych roślinach, o których opowiadał przewodnik. Bacznie rozglądali się wokoło szukając również zwierząt żyjących na terenie Ogrodu. Zajęcia kształtowały u dzieci spostrzegawczość i zmysł orientacji w terenie, jak również poszerzały wiedzę przyrodniczą.

Po wspaniałej przygodzie w Ogrodzie Botanicznym uczniowie pojechali do Manufaktury Czekolady na warsztaty z produkcji tych pysznych słodyczy. Dowiedzieli się, jak powstaje czekolada od samego ziarenka oraz uczestniczyli w pokazie ręcznego jej temperowania. Projektowali własne tabliczki czekolady z dodatkiem wybranych owoców liofilizowanych i bakalii. Po schłodzeniu czekolad, własnoręcznie pakowali je w wybrane przez siebie opakowania i zabrali ze sobą, jako prezent dla rodziców. Ważnym elementem warsztatów była również degustacja mlecznej czekolady do picia. Była to wspaniała i słodka wycieczka.

uczniowie w ogrodzie botanicznym zdjęcie zbiorowe uczestników wycieczki dzieci przy stole w Manufakturze Czekolady