Konkurs NovaMath

Konkurs Matematyczny “NovaMath 2019” to innowacyjny konkurs dla dzieci i młodzieży szkolnej organizowany przez Nova Education & Consulting. Składa się on z dwóch etapów: pierwszy, międzyszkolny, odbywa się za pośrednictwem platformy online przygotowanej specjalnie do tego celu. Uczniowie mają dzięki temu możliwość rozwiązania testu w znanym im otoczeniu – w swojej szkole. W tym roku do konkursu przystąpiło kilkudziesięciu uczniów z klas 4 - 8 naszej szkoły. Do finału przeszedł uczeń klasy 7c Kamil Wachowicz, który następnie reprezentował szkołę w finale jako jeden z pięciu uczniów w swojej kategorii wiekowej.

Drugi etap konkursu – czyli runda finałowa, odbyła się w siedzibie Akademii Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie. Nasz reprezentant zajął ostatecznie 4 miejsce w Polsce w tym prestiżowym konkursie. Gratulujemy!

Kamil na ściance konkursu