Dzień Edukacji Narodowej

Dzień Nauczyciela od rana pachniał kawą i słodyczami. Każdego pedagoga w czasie zajęć odwiedzały przemiłe uczennice z mobilnym stołem kateringowym, serwując kawę, herbatę i pyszne ciasta. Nauczyciele zgodnie stwierdzili, że taki zastrzyk energii przydałby się każdego dnia. W czasie przerw czas umilały ulubione przeboje nauczycieli (uczniowie z samorządu wcześniej przeprowadzili szczegółowy wywiad w tym zakresie) rozbrzmiewające ze szkolnego radiowęzła. Dodatkowo uczniowie rozbawiali pedagogów śmiesznymi scenkami z życia nauczycieli, przedstawianymi w pokoju nauczycielskim, sekretariacie i innych miejscach, w których gromadzili się nauczyciele. Wychowawcy klas, zamiast odświętnych strojów ubrali się w sposób obrazujący wybranego ucznia z ich klasy. W efekcie większość wychowawców przyszła do szkoły w spodniach i bluzach z kapturami :) Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się zagadki o nauczycielach: każda klasa przygotowała opis swojego wychowawcy, na podstawie którego pozostali uczniowie mieli danego nauczyciela zidentyfikować. Opisy zawisły w szkolnym korytarzu i przyciągały wzrok wszystkich przechodzących osób. Dzień Nauczyciela nie odbyłby się oczywiście bez prowadzenia lekcji przez uczniów, ale to już tradycja w naszej szkole. Również uczniowie klasy 2a zamienili się rolą z nauczycielem. Szymon Płociński podzielił się z rówieśnikami swoją pasją do muzyki, Hanna Szymanek poprowadziła lekcję wf, a Patrycja Dąbrowska lekcję przyrody. Pomysł prowadzenia lekcji bardzo spodobał się innym uczniom, którzy tłumnie zgłaszają chęć poprowadzenia chociaż części lekcji i solidnie się do nich przygotowują. Bardzo dziękujemy za ten wspaniały dzień naszym uczniom, zwłaszcza klasie 6c i samorządowi szkolnemu.