Wycieczka do ZOO w Borysewie

8 października, mimo chłodu klasa IIId udała się na wycieczkę do Borysewa. To wyjątkowe miejsce w centralnej Polsce, gdzie można stanąć twarzą w twarz z dzikimi zwierzętami z całego świata. Dzieci podziwiały między innymi: żyrafę, pumę, kangury, serwale, bawoły, wielbłądy, antylopy, małpy, lemury, papugi, krokodyle i wiele innych zwierząt. Pani przewodnik opowiadała, że w ZOO Safari przyszło na świat osiem lwów i siedem tygrysów. To jedyny ogród w Polsce i jeden z nielicznych w Europie, gdzie rodzą się białe lwy. Oglądały też karmienie foki, która popisywała się przed liczną publicznością. Podczas lekcji edukacyjnej uczniowie mieli okazję dotknąć szynszyla i jaszczurkę, wziąć w ręce jeża i żółwia. Dowiedziały się wiele ciekawostek o tych zwierzętach. Potem były zabawy w Figlarni, a następnie pyszne kiełbaski z grilla. Niestety przejażdżka na kucykach nie mogła się odbyć, ponieważ zaczął padać deszcz. Trochę żałowaliśmy, ale i tak wszyscy wrócili zadowoleni.