Zajęcia edukacyjne „Łódzkie dba o zdrowy układ krążenia”

We wtorek 29 października uczniowie szóstych klas uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych „Łódzkie dba o zdrowy układ krążenia” organizowanych przez Samorząd Województwa Łódzkiego. Zajęcia służyły zwiększeniu świadomości i zapobiegania jakże powszechnym i poważnym chorobom. Podczas zajęć uczniowie dowiedzieli się, jakie są najczęściej występujące choroby układu krążenia, jakie są ich przyczyny oraz, jak im zapobiegać. Dzieci musiały odpowiedzieć na pytania dotyczące znaczenia aktywności fizycznej, omawiały piramidę żywienia oraz talerz żywieniowy. Prowadzące zajęcia ekspertki tego projektu przypominały także o znaczeniu wykonywania regularnych badań kontrolnych i ich wpływu na leczenie ewentualnych chorób. To była bardzo ciekawa i niezwykle ważna lekcja o zdrowiu, z której uczniowie na pewno zapamiętają, jak należy dbać o zdrowy układ krążenia.

Ekspertki projektu prowadzące zajęcia Ekspertka omawiająca prezentację na temat chorób układu krążenia Uczniowie klasy 6c słuchający wykładu