Projekt: Mali detektywi

Uczniowie klasy 2b zrealizowali kolejny temat z projektu Fundacji Uniwersytet Dzieci „Mali Detektywi”. Podczas zajęć dowiedzieli się, co to jest daktyloskopia oraz jak, kiedy i po co śledczy posługują się tą techniką. Poznali także kulisy pracy profesjonalnych ekip dochodzeniowych oraz inne techniki zabezpieczania śladów, które na co dzień stosują detektywi. Uczniowie wzięli udział w kilku eksperymentach, w trakcie których poznali zasady ujawniania i wykorzystywania śladów daktyloskopijnych przez detektywów. Mieli okazję samodzielnie zebrać odciski palców oraz  porównali swój odcisk palcami ze śladami koleżanek i kolegów. Podczas zajęć świetnie się bawili i sporo nauczyli.