Czcimy pamięć

W piątek 8. listopada nasza szkoła włączyła się w akcję „Szkoła do hymnu”, podczas której o symbolicznej godzinie 11:11 zgromadzeni w szkolnym korytarzu ubrani w galowy strój uczniowie, nauczyciele oraz Dyrekcja szkoły odśpiewała czterozwrotkowy hymn narodowy „Mazurek Dąbrowskiego”.  W ten sposób upamiętniliśmy nadchodzący Dzień Niepodległości.

W szczególnym dla każdego Polaka dniu, jakim był 11 listopada uczniowie naszej szkoły, w tym nasz poczet sztandarowy- uczestniczył w Uroczystych Obchodach Narodowego Święta Niepodległości zorganizowanych przez  Pana Burmistrza Koluszek. Po uroczystej mszy sprawowanej w intencji Ojczyzny w Kościele pw. NP. Najświętszej Maryi Panny, wzięliśmy udział w przemarszu pod Pomnik Orła Białego. W tym dniu czciliśmy bohaterstwo, waleczność i męstwo naszych przodków, dzięki którym Polska po 123 latach niewoli wróciła na mapę Europy.

Uczniowie naszej szkoły wzięli również udział w innych działaniach – dzieci złożyły kwiaty przy obelisku w Parku Miejskim, wychowawcy klas nadal realizują wyjścia pod pomniki  pamięci, odbyły się prelekcje na temat 11. listopada przygotowane przez uczennice klasy 7d,  podczas wielu lekcji różnych przedmiotów realizowane były zagadnienia o tematyce patriotycznej. Wszystko w trosce o pamięć tego pięknego historycznego wydarzenia i kształtowanie właściwych postaw w 101. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.