20 XI - Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

20 listopada 2019 roku w naszej szkole obchodziliśmy  Dzień Praw Dziecka. Z okazji 30 rocznicy uchwalenia Konwencji o Prawach Dziecka przystąpiliśmy do realizacji Projektu „Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF”. Zaakcentowaliśmy ten dzień  gazetką tematyczną dla społeczności szkolnej. Ponadto uczniowie mogli obejrzeć prezentację multimedialną na temat praw dziecka „Prawa Dziecka – Twoje Prawa” przygotowaną przez zespół UNICEF. W tym dniu cała społeczność szkolna ubrała się na niebiesko – symbol ochrony Praw Dziecka. Z tej też okazji zespoły klasowe wylosowały prawa, które przedstawią w formie graficznej,  kolorem kredki, który został wybrany z okazji Dnia Kredki, co stanowić będzie kolaż praw dziecka całej społeczności szkolnej. Również wychowawcy poruszają tematykę dotyczącą praw dziecka podczas  przeprowadzania zajęć o charakterze prospołecznym z uczniami w klasach, dzięki którym uczniowie znają swoje prawa, wiedzą gdzie można znaleźć informacje na temat praw dziecka, potrafią korzystać ze swoich praw oraz respektują prawa innych, zarówno dorosłych jak i dzieci.

gazetka szkolna klasa 2b klasa 2c uczniowie klas starszych uczniowie klas starszych klasa 2a klasa 1d klasa 3a gazetka szkolna