Mali detektywi. Jakie tajemnice kryje świat wokół nas.

Uczniowie klasy 2b zrealizowali kolejną lekcję z projektu „Mali detektywi. Jakie tajemnice kryje świat wokół nas.”  Temat zajęć  brzmiał:  Jak koncentracja pomaga detektywom w pracy?  Musieli  się zastanowić,  czy dobry detektyw może być rozkojarzony niczym Pan Hilary? Z całą pewnością nie. Uczniowie podczas lekcji wyjaśnili, czym jest koncentracja, czujność  i spostrzegawczość.  Dowiedzieli się, że niezbędna w szkole i  w pracy  jest umiejętność uważnego słuchania i patrzenia. Podczas zajęć  wcielali  się w rolę detektywów i rozwijali  umiejętność koncentracji oraz wyciągania wniosków na podstawie zaobserwowanych zdarzeń. Wyjaśnili, do czego potrzebna jest umiejętność koncentrowania się w codziennym życiu.

dziewczynka w przebraniu detektywa uczniowie pracują w parach dzieci szukają zmian w wyglądzie kolegi uczniowie w czasie zabawy atrybuty detektywa