Mikołajki w Pałacu Prezydenckim

6 grudnia 2019 r. klasy 1c i 1d z wychowawczyniami odwiedziły Pałac Prezydencki. Pierwszą, niezaplanowaną atrakcją okazała się uroczysta zmiana warty, w której brało udział dziesięciu żołnierzy, prezentujących swoje umiejętności. Dowódca sprawdzał ich umundurowanie, dokonywał przeglądu broni oraz zarządzał pokaz musztry.  W odprawie warty towarzyszyli wojskowi muzycy, werblista i trębacz, którzy odgrywali podczas widowiska proste akordy.

Pierwsza Dama do siedziby głowy państwa zaprosiła tego dnia nie tylko dzieci, ale też Świętego Mikołaja. Uczniowie obejrzeli mikołajkowy, pełen humoru i energii spektakl muzyczno-teatralny "Imieniny Św. Mikołaja" przygotowany przez aktorów Teatru Kamienica, Hannę Kochańską i Jacka Zawadę. Dowiedzieli się z niego skąd pochodzi św. Mikołaj i  jak wygląda lapońskie kino. Dzieci były bardzo zadowolone z prezentów, które otrzymały od Pierwszej Damy i Mikołaja.  Odwdzięczyły się przygotowując imieninową piosenkę niespodziankę dla Mikołaja oraz wręczając własnoręcznie wykonane kartki świąteczne i bożonarodzeniową dekorację Agacie Kornhauser-Dudzie. Na zakończenie zjadły obiad, podziwiając pałacowe wnętrze i wymieniając się wrażeniami.

Agata Kornhauser-Duda z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia życzyła wszystkim dzieciom i ich rodzicom „zdrowych, spokojnych, pełnych radości Świąt”, a także szczęśliwego nowego roku. – Życzę Wam oczywiście bardzo dużo prezentów pod choinką i spełnienia wszystkich marzeń – mówiła Pierwsza Dama.

Uczniowie klas 1c i 1d przed Pałacem Prezydenckim Uczniowie klas 1c i 1d z Pierwszą Damą i św. Mikołajem Uczniowie oglądający zmianę warty Uczniowie rozmawiający z Pierwszą Damą podczas obiadu Agata Kornhauser-Duda oglądająca Dzieci oglądające spektakl Dziedzi występujące z Mikołajem na scenie Dzieci witające się z Pierwszą Damą Pierwsza Dama składa życzenia uczniom Pierwsza Dama w sali kolumnowej z dziećmi Uczniowie klas pierwszych przed fotelem Mikołaja Pierwsza Dama rozdająca uczniom prezenty Pierwsza Dama Przyjmująca upominki od dzieci