Przy wigilijnym stole

W tygodniu poprzedzającym Święta Bożego Narodzenia w szkole  zrobiło się bardzo świątecznie. Klasy i korytarze zdobiły różnorodnie przystrojone choinki i kolorowe światełka. Atmosferę radości zbliżających się świąt odczuwaliśmy podczas wigilijnych spotkań klasowych z wychowawcami. Uczniowie składali sobie nawzajem życzenia, wręczali upominki, rozmawiali, każdy wniósł swój wkład w świąteczny poczęstunek. Zapach pierniczków, pierogów wigilijnych, cytrusów można było poczuć niemalże wszędzie.

We wtorek 17 grudnia odbyła się w stołówce wigilia klasowa z udziałem rodziców. Zebranych gości w atmosferę Świąt Bożego Narodzenia wprowadziły „Jasełka na wesoło” w wykonaniu dzieci z klasy IIId. W przedstawieniu zaprezentowały się w przepięknych strojach: aniołki, pasterze, królowie, diabełki, śnieżynki i skrzaty oraz główni bohaterowie – Maryja i Józef z małym Jezuskiem. Każdy odegrał swoją rolę najlepiej jak potrafił. Najbardziej spodobała się wszystkim pastorałka „Od serca do ucha”. Potem były życzenia przy opłatku, słodki poczęstunek dla dzieci i gości oraz prezenty. Dzieci wykonały swoim najbliższym piękne stroiki, które się wszystkim bardzo spodobały. Wspólnie śpiewały też kolędy i pastorałki. Był to wspaniały, prawdziwie rodzinny  wieczór.

W piątek poprzedzający przerwę świąteczną Pan Dyrektor złożył wszystkim uczniom życzenia i przeżywaliśmy również piękne chwile, oglądając jasełka przygotowane przez klasę 4a oraz jej wychowawcę i nauczycieli katechezy. 

klasa 6a podczas wigilijnego spotkanie uczniowie przy choince oczekują na prezenty uczniowie klasy 8c dzielący się opłatkiem klasa 8c przy stole wraz z wychowawczyniami przedstawienie w klasie 3d - diabełki i anioły przedstawienie w klasie 3d - dzieci w strojach aniołów i skrzatów przedstawienie w klasie 3d - królowie i diabełki przedstawienie w klasie 3d - Natalia gra kolędę przedstawienie w klasie 3d - Święta Rodzina i pastuszkowie przedstawienie w klasie 3d - Trzej Królowie