URZĄD OD PODSZEWKI, CZYLI STRAŻACY KP PSP W KOLUSZKACH

Dla uczniów klas 5c i 4a czerwiec był miesiącem wytężonej pracy. To bowiem czas podsumowania, realizowanego w 2. półroczu, ogólnopolskiego programu Centrum Edukacji Obywatelskiej i Fundacji BGK „Młody Obywatel rozmawia, czyli jak wyjść z działaniami poza szkołę?”. Jego nadrzędnym celem było promowanie wiedzy na temat społeczności lokalnej oraz pokazanie sposobów, dzięki którym młodzi ludzie mogą aktywnie działać  w swoim najbliższym otoczeniu. 
Nastolatkowie postanowili nie tylko sami zgłębić tajniki pracy strażaków (w tym celu odbyło się kilka spotkań),  ale również zaspokoić głód wiedzy kolegów i koleżanek ze szkoły, bo przecież niejedno z nich w dzieciństwie marzyło o pracy w tym właśnie zawodzie. 
Na przybyłych 20 czerwca do straży gości (uczniów i wychowawców) czekały liczne atrakcje: począwszy od zwiedzania remizy: strefy kierowania, garażu, sali szkoleniowej, strefy biurowej, siłowni, izby tradycji i placu wewnętrznego, poprzez konkurencje sportowe (tor przeszkód, przeciąganie liny, bieg na nartach), po grill z kiełbaskami, kurtyny wodne i kąpiel w pianie. Największym powodzeniem cieszyły się dwie ostatnie, ponieważ sprzymierzeńcem uczniów tego dnia okazała się również pogoda. Czterogodzinne spotkanie zakończyło się wręczeniem, ufundowanych przez Starostwo Powiatowe, upominków grupie projektowej i najlepszym sportowcom. 
W imieniu Dyrekcji szkoły, uczniów zaangażowanych w program i własnym pragniemy podziękować wszystkim pracownikom KP PSP w Koluszkach za życzliwość. Szczególne wyrazy wdzięczności kierujemy na ręce p.o. Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej mł. bryg. mgr. inż. Marcina Rzesiewskiego, a także zastępcy dowódcy JGR, Grzegorza Markiewicza