Dla rodziców - Szkoła Podstawowa nr 2 w Koluszkach

Dla rodziców

 

Uroczystość zakończenia roku szkolnego odbędzie się 22 czerwca 2018 roku.

Klasy 1 - 3   godzina 8.00 (w klasach)

Klasy 4 - 5   godzina 8.00 (spotkanie ogólne)

Klasy 6 - 7   godzina 9.30 (spotkanie ogólne)

 
Drodzy rodzice - oddając elektrośmieci wspieracie szkołę! W tym roku szkolnym szkoła przystąpiła do akcji "Szkole pomagamy i Świat oczyszczamy". Akcja ma na celu podniesienie świadomości ekologicznej wśród dzieci i młodzieży oraz prawidłowego gospodarowania odpadami. Elektrośmieci będziemy zbierać do dnia 08.06.2018 r. Zbiórką zajmuje się p. Iwona Majchrzak. W zamian za przyniesiony zużyty sprzęt elektroniczny i elektryczny szkoła otrzyma bony wymienne na nagrody rzeczowe w postaci sprzętu sportowego i materiałów biurowych. Jedynym warunkiem jest mobilizacja do działania, porządki domowe i chęci! Możecie zwiększyć szanse szkoły na ciekawe nagrody!

Elektrośmieci należy zostawiać przy śmietnikach (obok bramy wjazdowej od ul. Kościuszki). Pani Iwonie Majchrzak należy przekazać informację zawierającą imię, nazwisko i klasę, do której uczęszcza uczeń oraz spis przyniesionych przedmiotów.

Wyrażamy serdeczne podziękowania wszystkim Państwu, którzy swoimi wysiłkami i wsparciem włączyli się w akcję pomocy naszemu byłemu uczniowi Jakubowi Gołębiowskiemu. Dzięki Państwa zaangażowaniu i hojności udało nam się przekazać ponad 10 tysięcy złotych na leczenie Kuby!

 
W tym szczególnym dniu, Dniu Kobiet, wszystkim Mamom i Babciom naszych uczniów dziękując za opiekę i wkład pracy włożony w proces  wychowania, składam  najserdeczniejsze życzenia zdrowia, radości,  pomyślności i samych pięknych dni w życiu. Życzę Paniom, aby uśmiech rozpromieniał Wasze twarze i byście zawsze  czuły się doceniane,  nie tylko w tym szczególnym dniu.
           Wszystkiego najlepszego życzy Dyrektor Szkoły Sławomir Mela 

 

Szanowni Państwo! Drodzy Rodzice!

Już niejednokrotnie pokazaliście wielkość Waszych serc i wrażliwość na drugiego człowieka. Właśnie takie wartości staramy się przekazywać w naszej szkole Państwa dzieciom. Wierzymy, że i tym razem nie pozostaniecie obojętni.19- letni Jakub- absolwent naszej szkoły, chory na ostrą białaczkę, przeżywa właśnie trzeci nawrót choroby. Tym razem mamy bardzo mało czasu. Jedynym ratunkiem dla niego jest bardzo kosztowna kuracja, znacznie przewyższająca możliwości finansowe rodziny.

Wierzymy, że nasza wspólna pomoc pomoże uratować Kubę, dlatego zwracamy się do Państwa o pomoc i z góry dziękujemy za zainteresowanie.

 

 

WOLNA GŁOWA PO FERIACH (pobierz poradnik)

 

REKRUTACJA

 

Zarządzenie Burmistrza Koluszek w sprawie ustalenia terminów przeprowadzenia postępowania rekrutacyjnego 

 

16 stycznia zakończyliśmy akcję zbierania funduszy dla WOŚP. W bieżącym roku udało się przekazać na ten szczytny cel aż 8.311 zł. Nie osiągnęlibyśmy takiego wyniku bez Państwa pomocy.


Wszystkim Rodzicom serdecznie dziękujemy za przygotowanie stoisk z łakociami i pomoc w ich obsłudze. 
 

Jak unikać zagrożeń cyfrowego świata?   film dla rodziców

Jak unikać zagrożeń cyfrowego świata? - filmy dla uczniów i uczennic

 

17 stycznia (środa) 2018 r.odbędzie się zebranie klasowych rad rodziców (dotyczy klas 1 - 3) oraz prezydium Rady Rodziców SP2, w budynku przy ul. Mickiewicza 8

 

HARMONOGRAM SPOTKAŃ Z RODZICAMI W KLASACH 1 - 3 

18 stycznia (czwartek) godz. 17.00

klasa 1c – p. Stelmasiak

klasa 1d – p. Mąkiewicz

18 stycznia (czwartek) godz. 18.00

klasa 1a – p. Ciechowicz

klasa 1b – p. Kotynia – Garnys

22 stycznia (poniedziałek) godz. 17.00

klasa 2a – p. Truszczyńska

klasa 2b – p. Dulińska

22 stycznia (poniedziałek) godz. 18.00

klasa 2c – p. Lebiedzińska

klasa 2d – p. Kąkiel – Nowak

24 stycznia (środa) godz. 17.00

klasa 3a – p. Kabat

klasa 3d – p. Majewska

24 stycznia (środa) godz. 18.00

klasa 3c – p. Wochna

klasa 3d – p. Janowska

 

Serdecznych Świąt otulonych śniegiem i ciepłem rodzinnym oraz spełnienia marzeń i nadziei w Nowym 2018 Roku
życzy Dyrektor Szkoły, Nauczyciele i Uczniowie SP2

 

Zaproszenie

Serdecznie zapraszamy na montaż poetycko - muzyczny przygotowany przez uczniów SP2 w Koluszkach "Kolęduje Tobie Panie Moje Serce". Przedstawienie odbędzie się w sali MOK dnia 8.01.2018 roku o godzinie 16.00. Zapraszamy rodziny z dziećmi.

Zaproszenie

W porozumieniu z Urzędem Miejskim, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 w Koluszkach zaprasza Rodziców uczniów klas I i II na spotkanie dotyczące organizacji zajęć szkolnych w kolejnych latach. Spotkanie odbędzie się dnia 3 stycznia 2018 roku o godzinie 17.00 w auli szkolnej.

 

 

Szanowni rodzice!

Jak co roku społeczność szkolna przyłącza się do działań na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wzorem lat ubiegłych będziemy organizować kiermasze żywności, z których dochód przeznaczymy na ten szczytny cel. Niewiele jednak zdziałamy bez Państwa pomocy, dlatego prosimy o wsparcie naszej akcji i włączenie się w przygotowanie produktów do sprzedaży.  

Dyrekcja, nauczyciele i uczniowie składają serdeczne podziękowania radzie rodziców za zakup nowych strojów dla sportowej reprezentacji szkoły.

 

Szanowni Rodzice!

Na prośbę Wojewody Łódzkiego pragniemy zwrócić Państwa uwagę na funkcjonujący w naszym województwie Regionalny System Ostrzegania (RSO), który został stworzony w celu szybkiego powiadamiania o istniejących zagrożeniach, także tych spowodowanych siłami natury. RSO może dotrzeć do odbiorców za pomocą kilku kanałów. Informacje umieszczane są na stronie internetowej dedykowanej RSO, na stronach internetowych Łódzkiego Urzędu Wojewódzkiego, ogłaszane poprzez naziemną telewizję cyfrową - w programach regionalnych, w postaci napisów DVB, poprzez telegazetę. Najbardziej mobilną formą systemu jest jednak RSO w postaci bezpłatnej aplikacji na telefony komórkowe. W dobie, gdy większość uczniów posiada telefony, instalacja takiej aplikacji przyczyniłaby się niewątpliwie do podniesienia poziomu ich bezpieczeństwa tak w roku szkolnym, jak i na wakacjach. 

 INSTRUKCJA LOGOWANIA DO E-DZIENNIKA - pobierz

 IFORMACJE O "PROGRAMIE DLA SZKÓŁ"

 OGÓLNE WARUNKI UBEZPIECZENIA

ZAŁĄCZNIK DO OGÓLNYCH WARUNKÓW UBEZPIECZENIA

SPOSÓB ZGŁASZANIA SZKODY

LIST MINISTRA EDUKACJI NARODOWEJ DO RODZICÓW

OGÓLNE ZASADY REKRUTACJI

 

Komunikat

Drodzy rodzice

W nawiązaniu do treści pism, które wpłynęły do szkoły z Ministerstwa Edukacji Narodowej z dnia 20 marca 2017 roku  i Kuratorium Oświaty w Łodzi z dnia 21 marca 2017 roku informujących o pojawieniu się w Internecie niebezpiecznej gry, zgodnie z art. 4a ustawy z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty zwracamy się do Państwa z prośbą o czujność w kwestii obserwacji  zachowania dzieci. Zwrócić należy szczególną uwagę na zachowanie dzieci w ostatnim czasie – jego ogólne samopoczucie, poziom zmęczenia, rodzaj filmów i muzyki jakiej słucha.  

Poniżej przekazujemy informacje dotyczące zachowania bezpieczeństwa w korzystaniu z gier komputerowych:

 • Określ zasady dotyczące czasu, jaki twoje dziecko może przeznaczać na gry komputerowe.
 • Zadbaj o to, aby twoje dziecko nie grało codziennie, ale też nie rób tradycji z tej formy spędzania czasu.
 • Zainteresuj się, w co gra twoje dziecko i czy gra jest dla niego odpowiednia.
 • Zanim kupisz swojemu dziecku grę, upewnij się, że jest odpowiednia do jego wieku. Może ci w tym pomóc system oceny gier PEGI.
 • Zwróć uwagę, czy w zachowaniu twojego dziecka nie pojawiają się sygnały uzależnienia od komputera.
 • Upewnij się, że twoje dziecko z powodu grania nie zaniedbuje obowiązków domowych i szkolnych.
 • Sprawdź, czy gra jest pozbawiona mikropłatności.
 • Pamiętaj, że istnieją minigry, które nie wymagają instalacji, a zawierają treści nieodpowiednie dla dzieci.
 • Zwróć uwagę na to, czy w grze można kontaktować się z innymi graczami. Jeśli tak - sprawdź, czy znajomości, jakie zawiera twoje dziecko, są bezpieczne. Kontakt
  z innymi użytkownikami może być potencjalnym źródłem niebezpiecznych sytuacjii podejmowania ryzykownych zachowań.

Wskazówki pochodzą z broszury pt. „Zagrożenia w Internecie. Zapobieganie – reagowanie. Gry komputerowe”. Broszura dostępna jest pod adresem: https://www.ore.edu.pl/materialy-do-pobrania/category/55-profilaktyka-agresji-i-przemocy.

Dodatkowe informacje dostępne pod adresem: https://bezpiecznaszkola.men.gov.pl/programy/bezpieczna-i-pzyjazna-szkola/działania-krajowe/ . Materiały na temat bezpieczeństwa i zagrożeń w sieci dostępne również na stronie: http://bezpiecznyinternet.edu.pl/  oraz na stronie www.men.gov.pl