Konkursy

Marceli Jasiński (klasa 7a) oraz Kamil Wachowicz (klasa 6c) będą reprezentować naszą szkołę w finale konkursów wojewódzkich. Po raz pierwszy uczniowie naszej placówki wezmą udział aż w trzech finałowych zmaganiach! Marceli zawalczy o tytuł laureata w konkursie historycznym, a Kamil w konkursie języka angielskiego i matematycznym. Już teraz jesteśmy dumni z naszych reprezentantów i trzymamy kciuki za dalsze sukcesy!

Uczennice 7 klasy Szkoły Podstawowej nr 2 w Koluszkach zostały laureatkami konkursu „MEDITEST” organizowanego przez Ogólnopolskie Centrum Edukacji z siedzibą w Warszawie. „MEDITEST” skierowany jest do uczniów szkół podstawowych oraz gimnazjalnych i obejmuje ogromny zakres zagadnień dotyczących zdrowego stylu życia, budowy i funkcjonowania ludzkiego organizmu, zagrożeń dla zdrowia i życia człowieka oraz postępowania w nagłych wypadkach czyli pierwszej pomocy przedmedycznej.  Weronika Klimczyk zajęła I miejsce w rankingu ogólnopolskim tego konkursu, natomiast Oliwia Andrzejewska uplasowała się na III pozycji. Wyróżnienia otrzymały: Angelika Babiarska, Julia Ołubek oraz Anna Śnieg. Wszystkim serdecznie gratulujemy!

 W szkolnych rozgrywkach klas 5 w piłkę nożną chłopców w finale uczniowie z klasy 5b pokonali drużynę z 5c. W spotkaniu o 3 miejsce klasa 5a zwyciężyła z drużyną z 5d.

Konkurs na ozdobę choinkową organizowany był przez Miejski Ośrodek Kultury w Koluszkach, przeprowadzony w grudniu 2017r. Celem konkursu było kultywowanie tradycji związanych z Bożym Narodzeniem, przy równoczesnym rozwijaniu fantazji i wyobraźni twórczej uczestników. Prace przestrzenne wykonane przez uczniów naszej szkoły realizowane były w różnorodnych technikach, przy użyciu m.in.: masy solnej, gliny, modeliny, gipsu, drewna, papieru, tkaniny, materiałów pasmanteryjnych.

Uczniowie z naszej szkoły zajęli czołowe miejsca:

W kategorii klas I – III

I  miejsce – DOMINIK POLUS, kl. IIb

II miejsce – WIKTORIA KULIK, kl. IIIc

W kategorii klas IV –VII

I  miejsce – NATALIA NOWACKA, kl.Va

Wyróżnienie – KORNELIA KRAKOWIAK, kl.IVc

6 stycznia 2018 r. w kościele p.w. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Koluszkach odbyło się uroczyste wręczenie dyplomów i nagród, laureatom konkursu plastycznego zatytułowanego: „Szopka Bożonarodzeniowa”. Organizatorami konkursu była: Parafia p.w. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej i Miejski Ośrodek Kultury w Koluszkach.   

Zadaniem uczestników konkursu było wykonanie przestrzennej pracy plastycznej – szopki bożonarodzeniowej statycznej lub ruchomej. Zgodnie z celami konkursu należało uwzględnić wyraźne elementy tradycji Bożego Narodzenia, z poszanowaniem kultury chrześcijańskiej i narodowej. Ocenie podlegała: zgodność z tematem, nawiązanie do tradycji, kreatywność twórcza, nowatorstwo, dekoracyjność  wykonania pracy i ogólne wrażenie estetyczne. 

Laureatami naszej szkoły zostały dwie uczennice:

JOANNA GRZELAK z klasy VIIc – I miejsce

OLIWIA FANGRAT z klasy Vc – III miejsce

Dodatkową nagrodą w konkursie była prezentacja zwycięskich prac jako popularyzacja twórczości utalentowanych dzieci i młodzieży z miasta i gminy Koluszki w kościele p.w. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej.

 

W listopadzie troje uczniów naszej szkoły wzięło udział w Wojewódzkim Konkursie Fotograficzno - Literackim "Patrzę na jesień i widzę..." organizowanym przez Szkołę Podstawową Specjalną nr 60 w Łodzi. Zadaniem uczestników było wykonanie ciekawej fotografii jesiennej przyrody i opisanie jej wierszem lub prozą. Najwyżej oceniona została praca Kamila Wachowicza (klasa 6c), któremu komisja konkursowa złożona ze specjalistów ds. fotografii i literatury przyznała I miejsce. 

Sześć szopek autorstwa uczniów naszej szkoły weźmie udział w konkursie "Szopka Bożonarodzeniowa" organizowanym przez Parafię p. w. św. Katarzyny Aleksandryjskiej i Miejski Ośrodek Kultury w Koluszkach. Autorzy prac to uczniowie klas starszych: Kornelia Krakowiak, Joanna Grzelak, Natalia Chruścielewska, Oliwia Fangrat, Kornelia Krysiak, Wojciech Bińkowski.

 W dniu 14 grudnia w hali Anilany w Łodzi odbył się turniej sportowy dla szkół z województwa łódzkiego, biorących udział w projekcie "Gramy w ręczną". W turnieju wzięły udział drużyny z 10 szkół z Łodzi, Tomaszowa Mazowieckiego, Wielunia, Piątku, Konstantynowa, Poddębic, Piotrkowa Trybunalskiego i Koluszek. Najpierw uczniowie zmierzyli się z zadaniami przygotowanymi na 10 stacjach. Sprawdzano celność rzutów, zwinność, szybkość i dokładność podań. Następnie rozgrywane były mecze między zespołami. Rywalizacja sportowa sprawiała dzieciom wiele radości i zadowolenia z samej gry oraz z wygranych spotkań. Na zakończenie wszyscy uczestnicy otrzymali drobne upominki i słodycze. 

W Mikołajki odbył się szkolny konkurs kolęd. Jego organizatorką była p. Anetta Borowiecka, która w ten sposób wyszła na przeciw oczekiwaniom młodych artystów. Udział w nim mogło wziąć każde dziecko, które chciało sprawdzić swój talent wokalny. Do konkursu stanęło ponad 40 uczniów. Rywalizacja była tak zacięta, że konkurs nie został do końca rozstrzygnięty - 12 finalistów weźmie udział w dogrywce w najbliższym czasie. Zwycięzcy konkursu będą reprezentować szkołę na konkursach kolęd w szkołach muzycznych w Łodzi i Brzezinach. W pierwszym etapie zmagania uczestników oceniało jury w składzie: p. Joanna Płacheta, p. Agnieszka Jeziorska oraz uczennice (absolwentki szkół muzycznych) Oliwia Orzechowska i Oliwia Andrzejewska.

30 listopada został przeprowadzony etap szkolny XII konkursu wiedzy biblijnej dla uczniów klas IV - VI nt. "Ewangelia św. Marka", w którym uczestniczyło 10 uczniów. Komisja po sprawdzeniu prac i podliczeniu punktów zakwalifikowała do etapu rejonowego w Łodzi następujące osoby: Karol Chądzyński (VIb), Kinga Chądzyńska (IVc), Michał Chądzyński (IVc). Gratulujemy i życzymy powodzenia na dalszych etapach konkursu!

Reprezentacja szkoły zajęła dziś II miejsce w Półfinale Wojewódzkim w Mini Piłkę Ręczną chłopców - Igrzyska Dzieci 2017/2018. Nasz zespół rozegrał 3 mecze wygrywając z drużynami z Boryszowa i Żarnowa. O zwycięstwo chłopcy walczyli z zespołem ze Szkoły Podstawowej w Rzeczycy. Gratulujemy wspaniałej postawy.

 

W tym tygodniu odbyły się już ostatnie eliminacje w konkursie przedmiotowym Łódzkiego Kuratora Oświaty.

Uczniowie klas IV-VII przystąpili do testów z języka polskiego, języka angielskiego, matematyki oraz historii. Najlepsze wyniki, które zagwarantowały udział w kolejnych etapach, osiągnęli:

Kamil Wachowicz, uczeń klas 6c oraz Marceli Jasiński z klasy 7a.

Chłopcy zaprezentują naszą szkołę w eliminacjach rejonowych z języka angielskiego już 4 stycznia 2018 roku, Kamil wystartuje w etapie rejonowym z matematyki natomiast Marceli z historii.

W hali sportowej odbyły się dziś gminne rozgrywki w piłkę ręczną. W kategorii dziewcząt nasza drużyna zajęła 2 miejsce, ustępując w finale zespołowi z Różycy. Chłopcy natomiast wygrali w swojej kategorii, pokonując w finale drużynę ZS nr 1 6:3. Wszystkim sportowcom gratulujemy wspaniałej postawy i sukcesów!

Nasza szkoła wzięła udział w konkursie internetowym na najbardziej innowacyjne wydarzenie w ramach Europejskiego Dnia Języków Obcych, który obchodziliśmy 26 września. Każdy, kto odwiedza stronę internetową Europejskiego Dnia Języków Obcych może oddać swój głos. W 2014 roku nasza szkoła była zwycięzcą plebiscytu głosowania w ramach EDJ.Otrzymaliśmy ponad 1000 głosów! Na organizatora zwycięskiego wydarzenia w tym roku również czeka nagroda.