Konkursy

We wtorek 29 maja odbył się, organizowany corocznie, Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych. Do udziału w rywalizacji zostali zgłoszeni uczniowie klas IV-VII z terenu naszej gminy.  Konkurs dotyczył oczywiście zagadnień związanych z kulturą, obyczajami, geografią, historią, sławnymi ludźmi, znanymi miejscami i rozrywką  angielskiego obszaru językowego. Warto zaznaczyć, że nie obyłoby się bez umiejętności językowych, bowiem uczniowie musieli wykazać się wiedzą z wyżej wymienionego zakresu w języku angielskim. Dzieci miały także doskonałą możliwość sprawdzenia swoich umiejętności miękkich, w tym współpracy, ponieważ każdy z nich pracował na konto swojego zespołu. Tego wyjątkowego dnia gościliśmy w naszej szkole trzyosobowe drużyny ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Koluszkach, Szkoły Podstawowej w Gałkowie Dużym oraz Szkoły Podstawowej w Długiem wraz z opiekunami – nauczycielami języka angielskiego.

Zadania były różnorodne, a formuła konkursu w odbiorze uczestników i ich opiekunów - bardzo ciekawa. Oprócz zadań dotyczących czytania ze zrozumieniem, interaktywnej gry Quizizz z użyciem tabletów, filmu, utworu muzycznego „Earth song” Michaela Jacksona, zabawy z „kołem fortuny” ze znanymi  miejscami, prezentacji o sławnych osobach,  dzieci zmagały się także w angielskich przysłowiach i pytaniach z rozmaitych dziedzin. A nawet pojawiły się zagadnienia, które odnoszą się do najnowszych wydarzeń ze świata, które są ostatnio promowane w mediach, jak na przykład  ślub brytyjskiej pary książęcej. Jednakże największe emocje wzbudziły zadania z wykorzystaniem tabletów, ponieważ wyświetlane na tablicy interaktywnej wyniki i udzielanie odpowiedzi na czas wprowadziły większą rywalizację wśród drużyn. Warto przy tym podkreślić, że wszystkie konkurencje odbywały się w spokojnej i przyjaznej atmosferze. Po krótkiej przerwie i słodkim poczęstunku nadszedł czas na ogłoszenie wyników konkursu, rozdania dyplomów i nagród. Wyniki tegorocznej edycji konkursu są następujące:

I miejsce zajęli – uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Koluszkach

II miejsce – uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Koluszkach

III miejsce – uczniowie Szkoły Podstawowej w Gałkowie Dużym

IV miejsce – uczniowie Szkoły Podstawowej w Długiem

30 maja 2018  roku w przeddzień obchodów Międzynarodowego Dnia Dziecka, pod Pomnikiem Martyrologii Dzieci (Pomnik Pękniętego Serca) w Parku Szarych Szeregów w Łodzi, uczennica klasy VII b Wiktoria Koziarska odebrała z rąk Łódzkiego Kuratora Oświaty nagrodę specjalną. Wiktoria  jest laureatką konkursu O Nagrodę Specjalną Łódzkiego Kuratora Oświaty im. Marii Konopnickiej dla uczniów szkół województwa łódzkiego w roku szkolnym 2017/2018 . Tytuł laureatki konkursu wojewódzkiego spowodował, że uczennicy przysługuje 5 punktów w naborze do szkoły ponadpodstawowej. Dodatkowym wyróżnieniem dla szkoły jest to, że Wiktoria jako jedyna wśród uczniów szkół podstawowych województwa łódzkiego otrzymała tą nagrodę. Uczennica poprzez wzorową postawę w życiu codziennym, jest przykładem dla innych uczniów. Jesteśmy dumni z osiągnięcia uczennicy.

29 maja 2018 roku odbyły się rozgrywki w piłkę ręczną w ramach wojewódzkich rozgrywek " Łódzkie gra w ręczną". Organizatorem pierwszego etapu byli nauczyciele wychowania fizycznego SP2. W czasie rywalizacji sportowej spotkały się reprezentacje szkół ze Rzgowa, Kalina i naszej szkoły. Każdy zespół chłopców rozegrał dwa mecze. W końcowej klasyfikacji SP 2 zajęła 1 miejsce i będzie uczestniczyć w drugim etapie rozgrywek regionalnych.

Karol Chądzyński - uczeń klasy 6b - został finalistą XII Konkursu Wiedzy Biblijnej "Ewangelia św. Marka" organizowanego przez Wydział Katechetyczny Kurii Metropolitalnej w Łodzi. Karol uzyskał najlepsze wyniki w etapie szkolnym tego konkursu. Ostatecznie w finale, w którym brali udział uczniowie z kilkudziesięciu szkół, uplasował się na 8 miejscu. 

17 maja uczniowie naszej szkoły reprezentowali nasz powiat łódzki wschodni w finale wojewódzkim w drużynowych biegach przełajowych w Zgierzu, w ramach rozgrywek ŁSZS. Nasze drużyny wystartowały w trzech kategoriach wiekowych, po 6 zawodników w każdej drużynie. Uczniowie musieli się zmagać z trudnymi warunkami pogodowymi, ponieważ biegi odbywały się w deszczu, przez co powierzchnia była śliska a trasa biegu bardzo wymagająca. Zawodnicy jednak pokazali ducha walki i wywalczyli VI miejsce w województwie na 11 powiatów startujących, zarówno w kategorii dziewcząt jak i chłopców w igrzyskach dzieci. W  starszej grupie wiekowej chłopcy zajęli IX miejsce, startowali z drużynami z gimnazjów o dwa lata starszymi. Indywidualnie Bartosz Płocki zajął III miejsce, zaś Amelia Napierała V. Gratulujemy naszym młodym zawodnikom i życzymy sukcesów w następnym roku.

11 maja w Szkole Podstawowej w Gałkowie Dużym odbył się Gminny Konkurs Recytatorski "Moja Ojczyzna". SP nr 2 w Koluszkach reprezentowało 10 uczniów w 3 kategoriach wiekowych. Nasi uczniowie odnieśli w tych zmaganiach ogromny sukces, bo zajęli aż dwa pierwsze miejsca (w kategorii klas 1 oraz w kategorii klas 2) oraz drugie miejsce i dwa wyróżnienia w kategorii klas 4. Listę uczestników przedstawiamy poniżej. Wszystkim serdecznie gratulujemy!

1 miejsce - Mikołaj Kaliszewski, Laura Krzemińska

2 miejsce - Jacek Spychalski

wyróżnienia - Kornelia Krakowiak, Łucja  Świderek

Maja Lipska, Oliwia Martyka, Amelia Chojnacka, Kinga Chądzyńska, Natalia Gawrych

 

Już po raz 7 reprezentacja naszej szkoły wzięła udział w eliminacjach wojewódzkich OLM – skok wzwyż, organizowanych przez RKS. Tym razem zawody te odbyły się w Łodzi. Nasi zawodnicy, jak zwykle nie zawiedli i wywalczyli udział w finale wojewódzkim, który odbędzie się 15.06.2018 r. w Kutnie. Wyniki zawodów:

Grupa młodsza: rocznik 2005 – 2007

Julia Gajewska I miejsce – wynik 120 cm

Bartosz Płocki I miejsce – wynik 140 cm

Dawid Rządkowski II miejsce – wynik 135 cm

Igor Staroń III miejsce – wynik – 130 cm

Grupa starsza: rocznik 2003 – 2004

Maja Staniaszek III miejsce - wynik 135 cm

Kacper Michalak II miejsce - wynik 140 cm

Mikołaj Byczkowski III miejsce - wynik 150 cm

 

Od lat uczniowie SP2 biorą udział w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym "Kangur". To wyjątkowo trudne zmagania z zadaniami matematyczno - logicznymi dla najzdolniejszych uczniów. W bieżącym roku na liście wyróżnionych uczestników znalazło się 10 uczniów naszej szkoły: Oskar Kuliński, Michał Jarzęcki, Franciszek Kwiatkowski, Maksymilian Banaszkiewicz, Natalia Gawrych, Kornelia Krakowiak, Stanisław Radziszewski, Alan Miksa, Jakub Szustak, Radosław Skoczylas. Na szczególne gratulacje zasługuje natomiast uczeń klasy 6c Kamil Wachowicz, który w tej edycji konkursu uzyskał tytuł laureata! 

10 maja SP2 była organizatorem gminnych zawodów w mini piłkę nożną w ramach rozgrywek KSZS. W zawodach wystartowały reprezentacje chłopców ze wszystkich szkół w gminie, pojawiły się również 4 zespoły dziewcząt. Reprezentacje naszej szkoły zajęły II miejsca w obu kategoriach. Chłopcy przegrali w finale z drużyną z SP1, natomiast dziewczęta uległy zespołowi ze szkoły w Długiem. Dziękujemy wszystkim za przybycie i grę fair play.

17 kwietnia 2018 r. rozpoczęły się w naszej gminie eliminacje do XLI Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Organizatorem tych zawodów była SP1. W turnieju wzięły udział reprezentanci dwóch szkół gimnazjalnych i sześciu szkół podstawowych, w tym nasza SP2. Aby przystąpić do tego turnieju każda szkoła musiała wyłonić (na etapie wewnętrznych eliminacji) swoją najlepszą drużynę, składającą się z czterech zawodników. Nasza czteroosobowa  drużyna z SP2, w składzie: PATRYK STEC, NATALIA STEC, JULIA PRZYBYLSKA, KACPER KRAWUL  wywalczyła: II miejsce 

13 kwietnia 2018 r. w Miejskim Ośrodku Kultury odbyła się konferencja poświęcona życiu, twórczości i działalności Władysława Strzemińskiego w Koluszkach w latach 1927-1931pt.: „Władysław Strzemiński – mieszkałem tu!”. Podczas konferencji rozstrzygnięto konkurs plastyczny dotyczący twórczości W. Strzemińskiego, zatytułowany: „Wielka Lekcja Historii”. Organizatorami konkursu byli: Miejski Ośrodek Kultury i Urząd Miejski w Koluszkach. Konkurs miał na celu przybliżenie i spopularyzowanie twórczości wybitnego artysty plastyka  i teoretyka sztuki jakim był  Władysław Strzemiński. Warto podkreślić, że do konkursu wpłynęło aż 66 prac plastycznych. Jury przyznało nagrody w dwóch kategoriach, tj.: szkoły gimnazjalne i szkoły podstawowe – uczniowie klas IV-VII

Nasi uczniowie uplasowali się na podium, zajmując I i II miejsce.

I miejsce – SANDRA  HYBNER, kl. VIc

II miejsce – NIKOLA  KOTYNIA, kl. IVc

W dniu 16.04.2018 roku odbył się w Łodzi finał wojewódzki XVIII edycji turnieju " Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku". Drużyna naszej szkoły pod nazwą " Dwójeczki" w kategorii U 12 rozegrała trzy mecze: z SP Nowe Zduny, z UKS Warta Gidle i z drużyną Czestkowa. Dziewczyny dzielnie walczyły i zajęły III miejsce w grupie.Skład drużyny: Maria Delewska, Julia filipek, Julia Gajewska,Michalina Gawrych, Aleksandra Kulińska, Małgorzata Lijek, Maja Nowak, Aleksandra Szustak, Julia Tomczyk i Hanna Wawrzonek." Dwójeczki" otrzymały dyplom, pamiątkowe medale oraz nagrody.

Dnia 10 kwietnia 2018r.  odbył się jubileuszowy  X Konkurs  Pieśni  i Piosenki Patriotycznej,  organizowany przez  Szkołę Podstawową nr 2 w Koluszkach. Swoją formułą wpisał się w gminne obchody 100- lecia odzyskania niepodległości przez Polskę. Honorowy patronat nad konkursem objął Łódzki Kurator Oświaty. Partnerem medialnym konkursu  był tygodnik TWK.  Do konkursu zgłosiło się 67 wykonawców z przedszkoli , szkół podstawowych i gimnazjów  z terenu  gminy Koluszki  jak również z Olszy, Rogowa, Bogdanki , Brzezin,  Budziszewic i Rokicin.

Fundatorem nagród  i sponsorem gadżetów promocyjnych  był Urząd Miejski w Koluszkach. Laureaci konkursu oprócz upominków reklamujących Gminę Koluszki otrzymali nagrody w postaci gier i układanek edukacyjnych, książek oraz głośników  bezprzewodowych.

Wykonawców oceniało  profesjonalne jury  w składzie:  przewodniczący – Pan Leszek Bonar – muzyk dziennikarz muzyczny  TVP 3 w Łodzi, prowadzący cykliczne spotkania  „Podwieczorek z …..”,  Pan Jacek Malanowski – muzyk, wokalista zespołu Trubadurzy, instruktor muzyki w MOK  w Koluszkach i śpiewak operowy i operetkowy, wokalista Pan Lesław Białecki.

Serdecznie dziękujemy Panu Waldemarowi Chałatowi Burmistrzowi Koluszek za wsparcie finansowe konkursu ,  Pani Elżbiecie Popławskiej Dyrektor MOK w Koluszkach za udostępnienie sali widowiskowej oraz  Panu Dariuszowi Śliwkiewiczowi za obsługę techniczną.

 

Wyniki X jubileuszowego Konkursu Pieśni i Piosenki Patriotycznej w Koluszkach

  1. kwietnia 2018

Przedszkola    

Przedszkole w Różycy – I miejsce

Przedszkole nr 1 Koluszki – II Miejsce

Przedszkole nr 3 Koluszki  – III miejsce

Trzy równorzędne wyróżnienia przyznano dla Przedszkola nr 2 w Koluszkach, Przedszkola w Gałkowie Dużym i Przedszkola w Olszy.

Uczestnicy z rocznika 2009-2010

I miejsce – Justyna Witczak  z SP nr 1 w Koluszkach

II miejsce - Julia Marczyk  z SP2 w Koluszkach

III miejsce – Bruno Truszczyński z SP2 w Koluszkach

Dwa równorzędne wyróżnienia przyznano – Mikołajowi Kaliszewskiemu i Bartłomiejowi Płockiemu obaj są uczniami  Szkoły Podstawowej nr 2 w Koluszkach.

Pangea to Międzynarodowy Konkurs Matematyczny, który rozwija pasję, odkrywa talenty i kształtuje matematyczne myślenie. Jest on organizowany w 21 krajach. W 2018 roku, w Polsce odbyła się jego 5. edycja. O tym, że Pangea cieszy się ogromną popularnością niech świadczy fakt, że do etapy szkolnego przystąpiło aż 11500 uczniów z klas IV – VII z całego kraju.

6 kwietnia 2018 roku w Warszawie odbył się etap finałowy połączony z galą wręczenia nagród około 150 finalistom. Wśród nich znalazł się uczeń klasy piątej SP nr 2 Stanisław Radziszewski, który po etapie szkolnym zajmował 3 miejsce w Polsce. W finale konkursu Stanisław znalazł się wśród najlepszych matematyków i w swojej kategorii wiekowej wywalczył srebrny medal.

Nagrody były wręczone na scenie teatru „Och – Teatr” w bardzo podniosłej atmosferze, co nadawało dodatkowego splendoru konkursowi.

11 kwietnia 2018 w auli Wydziału Prawa Uniwersytetu Łódzkiego odbyła się uroczystość wręczenia dyplomów i nagród laureatom wojewódzkich konkursów przedmiotowych dla szkół podstawowych i gimnazjów. Na uroczystość został zaproszony nasz najbardziej utytułowany uczeń Kamil Wachowicz, który odebrał z rąk Łódzkiego Kuratora Oświaty Pana Grzegorza Wierzchowskiego gratulacje za zdobycie tytułu laureata i finalisty konkursu matematycznego i języka angielskiego.

W marcu, po zatwierdzeniu przez Łódzkiego Kuratora Oświaty, opublikowane zostały oficjalne listy finalistów i laureatów wojewódzkich konkursów przedmiotowych dla uczniów szkół podstawowych.

Miło nam poinformować, że w tym elitarnym gronie znaleźli się uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Koluszkach. Największy sukces odniósł Kamil Wachowicz z klasy 6c, który jako jedyny z uczniów szkół podstawowych z powiatu łódzkiego wschodniego został laureatem Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Matematyki. Nauczycielką tego przedmiotu jest Pani Beata Ćwik. Nie tylko królowa nauk jest domeną Kamila. Dzięki systematycznej pracy z nauczycielką języka angielskiego Panią Sylwią Rutkowską został on również finalistą Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Angielskiego. Jak trudny było to konkurs, świadczy fakt, że żaden inny uczeń z naszego powiatu nie zakwalifikował się do tego etapu.

Powodem do dumy są również osiągnięcia ucznia klasy 7a Marcela Jasińskiego, który przygotowywany przez Panią Anetę Korczyńską reprezentował szkołę w Wojewódzkim Konkursie Przedmiotowym z Historii. W tym konkursie Marcel, jako jedyny wśród uczniów naszej gminy, wywalczył sobie miejsce na liście finalistów.

Ogłoszono wyniki zimowej sesji ogólnopolskiego konkursu przedmiotowego "Olimpus". 21 uczniów wzięło udział w sprawdzianie z języka angielskiego, a 41 zmierzyło się z testem z matematyki. Tytuły laureatów zdobyli: Stanisław Radziszewski (język angielski), Kamil Wachowicz i Filip Bator (matematyka).

W tym tygodniu najlepsi matematycy i przyrodnicy naszej szkoły spróbowali swoich sił w konkursach: "Świetlik" oraz "Matematyczny Kangur". Udział w tych zmaganiach to już wieloletnia tradycja w naszej placówce. Konkursy te mają rangę ogólnopolską i co roku cieszą się sporym zainteresowaniem uczniów. W bieżącej edycji do testów przystąpiła następująca liczba uczniów:

Kangur: kl.2 - 23, kl.3 - 16, kl.4 - 15, kl.5 - 6, kl.6 - 11, kl.7 - 5

Świeltlik: kl.1 - 11, kl.2 - 22, kl.3 - 11, kl.4 - 18, kl.5 - 10, kl.6 - 14, kl.7 - 8

Matematycy wytężali umysły również w zeszłym tygodniu, ponieważ tradycyjnie już szkoła przystąpiła do konkursu matematycznego "Pangea", który w tym roku przebiegał w zmienionej nieco formule - uczniowie rozwiązywali zadania on line. 

26 lutego 2018 roku w Łodzi odbył się XII Archidiecezjalny Konkurs Wiedzy Biblijnej "Ewangelia św. Marka". W konkursie uczestniczyło 158 uczniów z rejonu łódzkiego. Naszą szkołę reprezentowały trzy osoby: Karol Chądzyński (klasa 6b), Michał Chądzyński (klasa 4c) i Kinga Chądzyńska (klasa 4c). Nasi reprezentanci zajęli w konkursie odpowiednio 8, 26 i 31 miejsce.

Olaf Krakowiak – uczeń klasy Id zajął II miejsce w konkursie plastycznym „Mój bohater filmowy” zorganizowanym przez Fundację Legalna Kultura za rysunek przedstawiający Batmana.  Nagrodą był tablet. Na konkurs plastyczny nadesłano 310 prac.

7 marca reprezentacje SP2 zajęły 1 miejsca w gminnych zawodach w piłkę koszykową zarówno w kategorii dziewcząt jak i chłopców.

Uczennica klasy 6a, Roksana Suchan, zajęła pierwsze miejsce w eliminacjach gminnych do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej. Zakwalifikowała się tym samym do etapu powiatowego, na którym będzie reprezentować naszą szkołę.

2.03.2018 r. w hali sportowej odbyły się zawody w piłkę koszykową w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Rozgrywki odbywały się systemem pucharowym. Nasze reprezentacje chłopców i dziewcząt walczyły z oddziałami gimnazjalnymi Szkoły Podstawowej nr 1 w Koluszkach, Szkoły Podstawowej w Gałkowie Dużym oraz Szkoły Podstawowej w Różycy. Chłopcy zajęli 2 miejsce, a dziewczęta 3. 

Marceli Jasiński (klasa 7a) oraz Kamil Wachowicz (klasa 6c) będą reprezentować naszą szkołę w finale konkursów wojewódzkich. Po raz pierwszy uczniowie naszej placówki wezmą udział aż w trzech finałowych zmaganiach! Marceli zawalczy o tytuł laureata w konkursie historycznym, a Kamil w konkursie języka angielskiego i matematycznym. Już teraz jesteśmy dumni z naszych reprezentantów i trzymamy kciuki za dalsze sukcesy!

Uczennice 7 klasy Szkoły Podstawowej nr 2 w Koluszkach zostały laureatkami konkursu „MEDITEST” organizowanego przez Ogólnopolskie Centrum Edukacji z siedzibą w Warszawie. „MEDITEST” skierowany jest do uczniów szkół podstawowych oraz gimnazjalnych i obejmuje ogromny zakres zagadnień dotyczących zdrowego stylu życia, budowy i funkcjonowania ludzkiego organizmu, zagrożeń dla zdrowia i życia człowieka oraz postępowania w nagłych wypadkach czyli pierwszej pomocy przedmedycznej.  Weronika Klimczyk zajęła I miejsce w rankingu ogólnopolskim tego konkursu, natomiast Oliwia Andrzejewska uplasowała się na III pozycji. Wyróżnienia otrzymały: Angelika Babiarska, Julia Ołubek oraz Anna Śnieg. Wszystkim serdecznie gratulujemy!

 W szkolnych rozgrywkach klas 5 w piłkę nożną chłopców w finale uczniowie z klasy 5b pokonali drużynę z 5c. W spotkaniu o 3 miejsce klasa 5a zwyciężyła z drużyną z 5d.

Konkurs na ozdobę choinkową organizowany był przez Miejski Ośrodek Kultury w Koluszkach, przeprowadzony w grudniu 2017r. Celem konkursu było kultywowanie tradycji związanych z Bożym Narodzeniem, przy równoczesnym rozwijaniu fantazji i wyobraźni twórczej uczestników. Prace przestrzenne wykonane przez uczniów naszej szkoły realizowane były w różnorodnych technikach, przy użyciu m.in.: masy solnej, gliny, modeliny, gipsu, drewna, papieru, tkaniny, materiałów pasmanteryjnych.

Uczniowie z naszej szkoły zajęli czołowe miejsca:

W kategorii klas I – III

I  miejsce – DOMINIK POLUS, kl. IIb

II miejsce – WIKTORIA KULIK, kl. IIIc

W kategorii klas IV –VII

I  miejsce – NATALIA NOWACKA, kl.Va

Wyróżnienie – KORNELIA KRAKOWIAK, kl.IVc

6 stycznia 2018 r. w kościele p.w. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Koluszkach odbyło się uroczyste wręczenie dyplomów i nagród, laureatom konkursu plastycznego zatytułowanego: „Szopka Bożonarodzeniowa”. Organizatorami konkursu była: Parafia p.w. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej i Miejski Ośrodek Kultury w Koluszkach.   

Zadaniem uczestników konkursu było wykonanie przestrzennej pracy plastycznej – szopki bożonarodzeniowej statycznej lub ruchomej. Zgodnie z celami konkursu należało uwzględnić wyraźne elementy tradycji Bożego Narodzenia, z poszanowaniem kultury chrześcijańskiej i narodowej. Ocenie podlegała: zgodność z tematem, nawiązanie do tradycji, kreatywność twórcza, nowatorstwo, dekoracyjność  wykonania pracy i ogólne wrażenie estetyczne. 

Laureatami naszej szkoły zostały dwie uczennice:

JOANNA GRZELAK z klasy VIIc – I miejsce

OLIWIA FANGRAT z klasy Vc – III miejsce

Dodatkową nagrodą w konkursie była prezentacja zwycięskich prac jako popularyzacja twórczości utalentowanych dzieci i młodzieży z miasta i gminy Koluszki w kościele p.w. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej.

 

W listopadzie troje uczniów naszej szkoły wzięło udział w Wojewódzkim Konkursie Fotograficzno - Literackim "Patrzę na jesień i widzę..." organizowanym przez Szkołę Podstawową Specjalną nr 60 w Łodzi. Zadaniem uczestników było wykonanie ciekawej fotografii jesiennej przyrody i opisanie jej wierszem lub prozą. Najwyżej oceniona została praca Kamila Wachowicza (klasa 6c), któremu komisja konkursowa złożona ze specjalistów ds. fotografii i literatury przyznała I miejsce. 

Sześć szopek autorstwa uczniów naszej szkoły weźmie udział w konkursie "Szopka Bożonarodzeniowa" organizowanym przez Parafię p. w. św. Katarzyny Aleksandryjskiej i Miejski Ośrodek Kultury w Koluszkach. Autorzy prac to uczniowie klas starszych: Kornelia Krakowiak, Joanna Grzelak, Natalia Chruścielewska, Oliwia Fangrat, Kornelia Krysiak, Wojciech Bińkowski.

 W dniu 14 grudnia w hali Anilany w Łodzi odbył się turniej sportowy dla szkół z województwa łódzkiego, biorących udział w projekcie "Gramy w ręczną". W turnieju wzięły udział drużyny z 10 szkół z Łodzi, Tomaszowa Mazowieckiego, Wielunia, Piątku, Konstantynowa, Poddębic, Piotrkowa Trybunalskiego i Koluszek. Najpierw uczniowie zmierzyli się z zadaniami przygotowanymi na 10 stacjach. Sprawdzano celność rzutów, zwinność, szybkość i dokładność podań. Następnie rozgrywane były mecze między zespołami. Rywalizacja sportowa sprawiała dzieciom wiele radości i zadowolenia z samej gry oraz z wygranych spotkań. Na zakończenie wszyscy uczestnicy otrzymali drobne upominki i słodycze. 

W Mikołajki odbył się szkolny konkurs kolęd. Jego organizatorką była p. Anetta Borowiecka, która w ten sposób wyszła na przeciw oczekiwaniom młodych artystów. Udział w nim mogło wziąć każde dziecko, które chciało sprawdzić swój talent wokalny. Do konkursu stanęło ponad 40 uczniów. Rywalizacja była tak zacięta, że konkurs nie został do końca rozstrzygnięty - 12 finalistów weźmie udział w dogrywce w najbliższym czasie. Zwycięzcy konkursu będą reprezentować szkołę na konkursach kolęd w szkołach muzycznych w Łodzi i Brzezinach. W pierwszym etapie zmagania uczestników oceniało jury w składzie: p. Joanna Płacheta, p. Agnieszka Jeziorska oraz uczennice (absolwentki szkół muzycznych) Oliwia Orzechowska i Oliwia Andrzejewska.

30 listopada został przeprowadzony etap szkolny XII konkursu wiedzy biblijnej dla uczniów klas IV - VI nt. "Ewangelia św. Marka", w którym uczestniczyło 10 uczniów. Komisja po sprawdzeniu prac i podliczeniu punktów zakwalifikowała do etapu rejonowego w Łodzi następujące osoby: Karol Chądzyński (VIb), Kinga Chądzyńska (IVc), Michał Chądzyński (IVc). Gratulujemy i życzymy powodzenia na dalszych etapach konkursu!

Reprezentacja szkoły zajęła dziś II miejsce w Półfinale Wojewódzkim w Mini Piłkę Ręczną chłopców - Igrzyska Dzieci 2017/2018. Nasz zespół rozegrał 3 mecze wygrywając z drużynami z Boryszowa i Żarnowa. O zwycięstwo chłopcy walczyli z zespołem ze Szkoły Podstawowej w Rzeczycy. Gratulujemy wspaniałej postawy.

 

W tym tygodniu odbyły się już ostatnie eliminacje w konkursie przedmiotowym Łódzkiego Kuratora Oświaty.

Uczniowie klas IV-VII przystąpili do testów z języka polskiego, języka angielskiego, matematyki oraz historii. Najlepsze wyniki, które zagwarantowały udział w kolejnych etapach, osiągnęli:

Kamil Wachowicz, uczeń klas 6c oraz Marceli Jasiński z klasy 7a.

Chłopcy zaprezentują naszą szkołę w eliminacjach rejonowych z języka angielskiego już 4 stycznia 2018 roku, Kamil wystartuje w etapie rejonowym z matematyki natomiast Marceli z historii.

W hali sportowej odbyły się dziś gminne rozgrywki w piłkę ręczną. W kategorii dziewcząt nasza drużyna zajęła 2 miejsce, ustępując w finale zespołowi z Różycy. Chłopcy natomiast wygrali w swojej kategorii, pokonując w finale drużynę ZS nr 1 6:3. Wszystkim sportowcom gratulujemy wspaniałej postawy i sukcesów!

Nasza szkoła wzięła udział w konkursie internetowym na najbardziej innowacyjne wydarzenie w ramach Europejskiego Dnia Języków Obcych, który obchodziliśmy 26 września. Każdy, kto odwiedza stronę internetową Europejskiego Dnia Języków Obcych może oddać swój głos. W 2014 roku nasza szkoła była zwycięzcą plebiscytu głosowania w ramach EDJ.Otrzymaliśmy ponad 1000 głosów! Na organizatora zwycięskiego wydarzenia w tym roku również czeka nagroda.