Zlot Czarownic i Czarnoksiężników

29. i 30. listopada biblioteka przemieniła się w miejsce pełne magii i tajemnic. Z okazji andrzejek na każdej przerwie odbywał się w niej Zlot Czarownic i Czarnoksiężników. W atmosferze radości i zabawy uczniowie wróżyli sobie korzystając z przygotowanych dla nich wcześniej rekwizytów. Uczniowie mogli dowiedzieć się, jaki będą wykonywać zawód, odkryć przyszłość z gwiazd, poznać swój szczęśliwy kolor i astrologiczny numer, a także znak z horoskopu chińskiego. Dużym powodzeniem cieszyło się wróżenie z książek, prowadzone przez uczennicę klasy 5b Martynę Skurę. W tych dniach bibliotekę odwiedziły także niektóre klasy młodsze. Dzieci rozmawiały z panią bibliotekarką na temat swoich zainteresowań i o tym, kim chciałyby być w przyszłości. Poznały kilka wierszyków o wylosowanych zawodach. Następnie wysłuchały książki pt. „Przepraszam, czy jesteś czarownicą” Emily Horn, jednej z nowości zakupionej do biblioteki. Opowiadanie o kocie Herbercie wzbudziło u dzieci dużo pozytywnych emocji. Spotkanie z uczniami było także okazją do zaprezentowania im innych nowych książek nabytych w ramach realizacji NPRC.