Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich

Z okazji Dnia Książki biblioteka zorganizowała akcję promującą czytelnictwo. Starsi uczniowie podczas przerw i przed zajęciami grali w literackie kalambury, oglądali najoryginalniejsze książki oraz poznawali ciekawostki o książkach. Młodsi czytelnicy zaś wzięli udział w zajęciach, na których wysłuchali przygód lwa w Paryżu przeczytanych z wykorzystaniem teatrzyku Kamishibai, rozmawiali o realizacji marzeń i odnajdywaniu swego miejsca w świecie. Dzieci obejrzały również zbiór najciekawszych książek z naszej biblioteki, w tym książki 3D, książki paragrafowe, obrazkowe.