Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

29 września każdego roku obchodzimy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. W tym roku nasza biblioteka uczciła go cyklem spotkań z uczniami klas I-III. Podczas spotkań uczniowie słuchali opowiadań o leśnych zwierzątkach, bliżej znanych im jako „Gang Słodziaków”.

Uczniowie klas II i III otrzymali po zajęciach mini-albumy na naklejki, które mają inspirować ich do codziennego czytania. Jak twierdzą psychologowie, do wyrobienia nowego nawyku potrzebne jest powtarzanie działania przez co najmniej 21 dni. Ideą albumu jest zbieranie przez dziecko właśnie 21 naklejek.

Zachęcamy do codziennego czytania, nie tylko najmłodszych!

Gazetka biblioteczna informujaca o akcji Gang Słodziaków Uczniowie słuchajcy opowiadań o Gangu Słodziaków Wolontariusze czytajacy młodszym uczniom