Drony latają na rynku już od kilku lat i cieszą się coraz większą popularnością. Niezależnie od tego, czy mówimy o profesjonalnych modelach, czy zabawkach dla amatorów, baterie są niezbędnym elementem wszystkich z nich. Istnieje wiele różnych rodzajów, więc trzeba uważnie je wybierać.

Baterie do dronów (https://znowodronach.pl/baterie-do-dronow) to jedna z najważniejszych części Twojego drona. Nie tylko zapewniają zasilanie drona podczas lotu, ale także zapewniają zasilanie kamery i innych akcesoriów na dronie. Bez prawidłowo działającej baterii nie będziesz w stanie latać swoim dronem. Aby uzyskać jak najwięcej korzyści ze swojego drona, ważne jest, aby dobrze zrozumieć, które baterie najlepiej współpracują z konkretnym dronem i czego należy szukać przy zakupie nowej baterii.

Akumulator Tenergy LiPo 3S 11.1V 3300mAh 35C nadaje się do większości dronów, od małych modeli po te największe. Jest to akumulator o stosunkowo dużej pojemności, który jest w stanie zapewnić wystarczającą ilość energii na ponad 10 minut lotu. Akumulator ma pojemność 3300mAh (11.1V), która jest odpowiednia dla większości dronów w różnych rozmiarach, od małych modeli do większych (do 3000g).

Akumulator może być ładowany każdą standardową ładowarką do akumulatorów 3S LiPo (1-3A), ale zalecane jest używanie dedykowanych ładowarek LiPo. Akumulator można również ładować ładowarką do 2200mAh LiPo (również 2200mAh LiPo), ale ładowanie będzie trwało dłużej, około dwa razy dłużej (ponad 30 min).

Posiada on zabezpieczenie przed zwarciem i nadmiernym rozładowaniem, co czyni go bezpiecznym w użytkowaniu.

Twój styl latania:

jeśli nie jesteś początkującym, prawdopodobnie chcesz użyć zaawansowanej baterii . Zapewni Ci to dłuższy czas lotu i pozwoli latać przez dłuższy czas bez konieczności doładowywania. Z drugiej strony, jeśli jesteś początkujący, lepiej jest użyć akumulatora o mniejszej pojemności, ponieważ łatwiej będzie Ci kontrolować maszynę.

Dobrą zasadą jest, że im większa bateria, tym lepiej.

Jednak, aby uniknąć wypadków w powietrzu, upewnij się, że waga Twojego drona mieści się w zalecanym limicie wagowym. Należy również pamiętać, że większe baterie będą miały większy wpływ na to, ile miejsca pozostanie wewnątrz korpusu drona i mogą wymagać zakupu nowych śmigieł w celu zrekompensowania dodatkowej wagi.

Zanim zaczniesz kupować baterie do swojego drona, powinieneś najpierw dowiedzieć się, jakiego typu baterii potrzebujesz. Baterie występują w dwóch formach: litowo-polimerowej i litowo-jonowej. Baterie LiPo są najczęściej używane i są lżejsze niż baterie Li-Ion. Baterie litowo-polimerowe znane są również jako „lipo” lub „lipoly”. Baterie litowo-jonowe z drugiej strony, znane również jako Li-ion, LiIon lub LiFe, zyskują coraz większą popularność.