Pokój zagadek to świetna zabawa, często łącząca się z nauką. Choć historia tego typu rozrywek na świecie jest dość krótka, lista miejsc godnych odwiedzenia zaskakuje długością. Twórcy tego typu atrakcji już nie raz zaskoczyli swoją kreatywnością. Jakie pokoje dla miłośników łamigłówek zdobyły największe uznanie? Które z nich mogą się pochwalić międzynarodową sławą?

Jakie pokoje zagadek na świecie zyskały największą popularność?

Escape room to rozrywka znana na całym świecie, ciesząca się ogromną popularnością. Efekt? Ogromna ilość pokoi, z których mogą wydostać się tylko najsprytniejsi gracze. Na długiej liście tego typu atrakcji pojawia się wiele obiektów nietypowych. Są to m.in.:
– Sherlocked Escape Room w Amsterdamie;
– Projekt Paradoks 2 w Atenach;
– Escape Boats w Dublinie;
– ParaPark Escape Room w Budapeszcie;
– Katakumby Escape Room w Paryżu;
– Harry Potter Escape Room w Pradze.

Wszystkie te pokoje mogą się pochwalić atrakcyjną fabułą oraz niebanalną lokalizacją, dzięki czemu wykonywanie kolejnych zadań staje się jeszcze ciekawszą przygodą dla każdego uczestnika zabawy.

Escape room w Polsce – gdzie warto się wybrać?

W Polsce pierwsze pokoje z zagadkami pojawiły się niespełna 10 lat temu – najpierw w tych miastach, które są częstymi celami historycznych wycieczek. Jako pierwszy na takie atrakcje postawił Kraków, później zagadki i pełne tajemnic pokoje zagościły w wielu innych miastach i mniejszych miejscowościach. Obecnie na terenie kraju działa ponad 750 atrakcji tego typu. Wiele z nich posiada dość prostą fabułę i bazuje na utartych schematach, są jednak i takie, które mogą zaskoczyć nietypowymi zagadnieniami lub wyzwaniami. Gdzie warto się wybrać?

Na liście najciekawszych atrakcji tego typu znajdują się m.in.:
– Tajemnica Faraona w Krynicy-Zdroju – pokój pozwalający poznać tajemnice starożytnego Egiptu;
– Biuro angielskiego detektywa w Gdańsku – escape room idealny dla tych, którzy uwielbiają kryminalne zagadki;
– Cela nr 4 w Bydgoszczy – gra, w której grupa włamywaczy ucieka z więzienia;
– Awaria zasilania w Parku Jurajskim w Krakowie – zabawa, w której trzeba wydostać się z zamkniętego pokoju, zanim wejdą do niego dinozaury.

W Krakowie zresztą jeszcze jednym ciekawym miejscem jest ten Escape Room Kraków – największą zaletą tego miejsca jest znakomity bar. Jest to wręcz idealna miejscówka na wieczór. Najpierw gra w pokoju zagadek, a później relaks przy stoliku.

Pokoje, z których można wydostać się dopiero po rozwiązaniu wszystkich zagadek, to propozycja idealna dla tych, którzy chcą kreatywnie spędzać wolny czas. Świetna zabawa z przyjaciółmi i możliwość poszerzenia wiedzy o świecie sprawiają, że ta forma rozrywki ma się w Polsce coraz lepiej. Obiektów tego typu przybywa, dzięki czemu każdy miłośnik gier i łamigłówek znajdzie dla siebie coś ciekawego.