KLAUZULA INFORMACYJNA

Wysokość opłat w PAŻDZIERNIKU ( jeśli nie ma odliczeń) wynosi :
klasy 1 – 3     126 zł
klasy 4 – 8     157,50 zł

Przypominamy !

Wysokość wpłat za obiady we WRZEŚNIU   wynosiła:

dla uczniów klas 1 - 3  108 zł

dla uczniów klas 4 - 8  135 zł

ODLICZENIA będą uwzględnianie w PAŹDZIERNIKU!

Wpłat za obiady należy dokonywać na konto

71 1020 3378 00001402 0332 1965

(do 10-go każdego miesiąca)

WAŻNE!!!

TYTULE PRZELEWU  -  aby został właściwie zaksięgowany - proszę podać WYŁĄCZNIE następujące informacje :

IMIĘ I NAZWISKO DZIECKA /  SZKOŁĘ / KLASĘ / MIESIĄC

(np. Jan  Kowalski / SP2 / 1e / wrzesień)

ROZLICZANIE OBIADÓW

Ceny obiadów w roku szkolnym 2020/2021:

Klasy I - III  6 zł             Klasy IV - VIII  7,50 zł

NIEOBECNOŚĆ  DZIECKA - do odliczeń obiadowych - zgłaszają RODZICE danego dnia do godz. 8.00 !  :

ŚWIETLICA  512 446 545 (najlepiej sms )

SEKRETARIAT (44) 714 58 30

Liczba dni obiadowych w poszczególnych miesiącach:

wrzesień - 18

październik - 21

listopad - 18

grudzień - 16

styczeń - 17

luty - 10

marzec - 23

kwiecień - 18

maj - 17

czerwiec - 16

Naliczanie odpłatności za obiady odbywa się według schematu:

liczba dni obiadowych w miesiącu pomnożona przez cenę obiadu minus odliczenia z poprzedniego miesiąca (niezjedzone obiady).

Wypis z obiadów jest możliwy dopiero od 1-go dnia następnego miesiąca.

Zapisy w trakcie miesiąca należy konsultować z kierownikiem świetlicy ( uczeń może zacząć korzystac z obiadów dopiero następnego dnia po złożeniu zaakceptowanej karty).

W naszej szkole funkcjonuje stołówka oferująca pyszne, domowe obiady dla uczniów. Jako szkoła promująca zdrowie zdajemy sobie sprawę z tego, jak ważne jest prawidłowe żywienie dla rozwoju młodego człowieka i utrzymania przez niego dobrego stanu zdrowia. Polega ono na całkowitym pokryciu zapotrzebowania organizmu na energię i wszystkie niezbędne składniki pokarmowe. Personel kuchenny przygotowuje posiłki zgodne z obowiązującymi normami oraz zaleceniami żywieniowymi dla dzieci i młodzieży. Do prawidłowego żywienia naszych wychowanków przyczyniamy się również poprzez wieloletni już udział w programach "Szklanka mleka" oraz "Owoce i warzywa w szkole". Zachęcamy do zapoznania się z zamieszczonymi poniżej ogólnymi zaleceniami żywieniowymi dla dzieci i młodzieży.

1. Uczniowie szkół podstawowych powinni spożywać 4 - 5 posiłków dziennie z zachowaniem równomiernych przerw między nimi.

2. Przynajmniej jeden posiłek powinien być spożyty w szkole.

3. Codzienna dieta powinna zawierać różnorodne produkty spożywcze.

4. Podstawowym źródłem energii powinny być produkty zbożowe z grubego przemiału.

5. Warzywa i owoce powinny wchodzić w skład każdego posiłku.

6. Dzieci i młodzież powinny spożywać 3 - 4 szklanki mleka codziennie, z czego część należy zastąpić produktami mlecznymi.

7 . Należy ograniczyć spożywanie tłustego mięsa zwierząt rzeźnych zastępując go drobiem i rybami oraz chudymi wędlinami.

8. Należy ograniczyć dzieciom tłuszcz, zwłaszcza pochodzenia zwierzęcego oraz produkty zawierające dużo cholesterolu.

9. Należy pamiętać o ograniczeniu spożycie soli kuchennej, słonych przekąsek i potraw.