Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

17 grudnia - Ogólnopolski Dzień Rozmów Twarzą w Twarz

W okresie epidemiologicznym podejmijmy działania, które pomogą nam uczcić Ogólnopolski Dzień Rozmów Twarzą w Twarz obchodzony co roku 17 grudnia i jednocześnie będą zgodne z obostrzeniami covidowymi. Co możemy zatem zrobić? Spróbujmy w gronie rodzinnym spędzić jak najwięcej czasu na rozmowach. Rodzicom z pewnością będzie miło, gdy zapytamy,  jak minął im dzień i czy możemy w czymś pomóc. Opowiedzmy,  jak spędziliśmy czas  podczas ich nieobecności. Młodsze rodzeństwo na pewno będzie zadowolone, gdy zaproponujemy mu zabawę. Zapukajmy do drzwi starszego brata lub siostry, może też będą mieli wolną chwilę, żeby porozmawiać, przecież cały czas nie są zajęci.  Babcia i dziadek, z którymi mieszkamy, zawsze chętnie posłuchają nas, sami też mają wiele do powiedzenia. Zastanówmy się, ile czasu poświęcamy na rozmowy  z osobami,   z którymi jesteśmy na co dzień. Warto zorganizować  w tym dniu  (i nie tylko    w tym) wieczór rodzinny, wykorzystać gry planszowe  i wspólnie zrelaksować się. A kontaktując się  z kolegami i koleżankami, ograniczmy wysyłanie smsów i e-maili na rzecz rozmów on-line. Nie możemy spotkać się i porozmawiać, to chociaż połączmy się na Skype czy na Messengerze. Łatwiej jest rozmawiać, gdy widzimy naszego rozmówcę i na pewno przyjemniej.