Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

20 XI - Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

20 listopada 2019 roku w naszej szkole obchodziliśmy  Dzień Praw Dziecka. Z okazji 30 rocznicy uchwalenia Konwencji o Prawach Dziecka przystąpiliśmy do realizacji Projektu „Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF”. Zaakcentowaliśmy ten dzień  gazetką tematyczną dla społeczności szkolnej. Ponadto uczniowie mogli obejrzeć prezentację multimedialną na temat praw dziecka „Prawa Dziecka – Twoje Prawa” przygotowaną przez zespół UNICEF. W tym dniu cała społeczność szkolna ubrała się na niebiesko – symbol ochrony Praw Dziecka. Z tej też okazji zespoły klasowe wylosowały prawa, które przedstawią w formie graficznej,  kolorem kredki, który został wybrany z okazji Dnia Kredki, co stanowić będzie kolaż praw dziecka całej społeczności szkolnej. Również wychowawcy poruszają tematykę dotyczącą praw dziecka podczas  przeprowadzania zajęć o charakterze prospołecznym z uczniami w klasach, dzięki którym uczniowie znają swoje prawa, wiedzą gdzie można znaleźć informacje na temat praw dziecka, potrafią korzystać ze swoich praw oraz respektują prawa innych, zarówno dorosłych jak i dzieci.