Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Bieg po zdrowie

Od lutego do końca maja klasa IV B uczestniczy w programie Antytytoniowej Edukacji Zdrowotnej" Bieg po zdrowie". Celem programu jest przekazanie dzieciom wiedzy na temat zachowań prozdrowotnych oraz zapobieganie inicjacji tytoniowej wśród dzieci i młodzieży. O realizacji programu poinformowano nauczycieli, rodziców i uczniów.

W czasie trwania programu współpracowano z Oddziałem Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia Państwowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej w Łodzi.

Dzieci chętnie angażowały się w realizację programu. Aktywnie uczestniczyły w zajęciach. Uczniowie klasy IV B mieli ciekawe pomysły na plakat dotyczący przeciwdziałania paleniu, przygotowali prezentacje multimedialne, włączali się w dyskusje poprzez trafne spostrzeżenia i przykłady z życia,  prezentowali scenki, tworzyli komiksy.

Organizowano pogadanki i konkursy o tematyce antynikotynowej. Program jest źródłem rzetelnej wiedzy nt. problematyki palenia tytoniu, ukazuje korzyści wynikające z niepalenia papierosów, czyni to zjawisko mniej pożądanym i mniej akceptowalnym.

Ważnym elementem programu jest uświadomienie dzieciom szkodliwości nikotyny( podanie składu dymu papierosowego) i uczenie  postaw asertywnych. Atrakcyjna forma programu sprzyja wzmacnianiu poczucia własnej wartości u uczniów. Pomaga w dokonywaniu przez nich świadomych wyborów. Dzieci zachęcały rodziców do zmiany zachowania (ograniczenia lub rzucenia palenia).Wspólnie z rodzicami tworzyły plakaty, przeprowadzały wywiady, opowiadały o zajęciach.

Uczniowie w czasie trwania programu dowiedzieli się: co to jest zdrowie, jak o nie dbać, co szkodzi zdrowiu, w jaki sposób palenie papierosów w istotnym stopniu przyczynia się do wielu chorób cywilizacyjnych, jakie są koszty palenia papierosów oraz o tym, że liczba palaczy w naszym kraju w ostatnich latach spadła, czyli palenie jest niemodne.