Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Być dobrym

19 maja przypada Dzień Dobrych Uczynków. Istotą tego dnia jest przypomnienie ludziom, jak ważne jest podejmowanie różnych dobrych działań na rzecz ludzi,zwierząt i przyrody.

                      W jaki sposób można świętować ten dzień?

Możliwości jest bardzo dużo.Wystarczy dobrze rozejrzeć się w swoim najbliższym otoczeniu i na pewno będziemy wiedzieć co robić.

Niezwykłe też jest to, że robiąc dobre uczynki nie tylko pomagamy innym, ale także często zmieniamy siebie, własne, nie zawsze dobre przyzwyczajenia i nawyki.Po prostu stajemy się lepsi i ... pomagamy jeszcze częściej niż do tej  pory.

         Jak być dobrym uczymy się całe życie. Między innymi poprzez czytanie książek. Bohaterowie literaccy często uczą jak być empatycznym, wrażliwym i pomocnym.

       Dziś proponujemy Wam wysłuchanie fragmentu książki " Dobre uczynki Cecylki Knedelek" i obejrzenie niezwykłych filmów.

https://youtu.be/HuDKZWe0fkI

https://youtu.be/astYaZ_Vw68

https://youtu.be/z31FtNdnfs8

I jeszcze ciekawe opowiadanie. Miłego słuchania.

https://youtu.be/6svvR2QMakM