Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Drodzy Uczniowie!

W dniu wczorajszym dowiedzieliśmy się, że czas nauki on-line został wydłużony do dnia 26 kwietnia. Dlatego jeszcze przez najbliższe dwa tygodnie, niestety nie zobaczymy się w szkole. Ogarnia mnie dlatego wielki smutek, myślę, że większość z Was przeżywa to samo.

Koronawirus jest  Moi Kochani dla wszystkich nowym doświadczeniem życiowym, które ma ogromny wpływ na nasze życie rodzinne i życie zawodowe Waszych rodziców. Musimy się mierzyć z niepewnością tego co będzie za pewien czas. Ta sytuacja wymaga od wszystkich radzenia sobie z różnymi wyzwaniami. Dlatego przypominam Wam, co teraz jest naprawdę ważne. Chodzi o życie, zdrowie, bezpieczeństwo, samodyscyplinę, solidarność, wspieranie innych, o dobre nastawienie do samych siebie i wszystkich ludzi wokół. Wszyscy niby to wiemy, ale dobrze jest pamiętać o tym cały czas także podczas Waszych zajęć on-line z nauczycielami.

Uczniowie klas ósmych (szczególnie mi bliscy), w wielkiej niepewności oczekiwali na wiadomości o terminie egzaminu. Kochani! Zadbajcie o dobry sen. Egzamin, jeśli  się odbędzie, to nastąpi to dopiero w czerwcu.  

Moi Drodzy! Bardzo trudno jest nie wychodzić z domu, gdy śpiewają ptaki, a słońce przyjemnie ociepla powietrze. Słuchajcie Waszych Rodziców! Rodzice wiedzą co dla Was najlepsze.

Bardzo boleję nad tym, że tak jak co roku, nie mogę osobiście złożyć Wam życzeń z okazji Świąt Wielkiej Nocy. Nie traćcie wiary i nadziei, że za chwilę wszystko wróci do świata jaki znaliśmy. Życzę Wam dużo zdrowia, pogody ducha, wypoczywajcie w gronie najbliższych dzieląc się miłością. Pamiętajcie, że Wielkanoc to Święta Zmartwychwstania Pana Jezusa, odrodzenia do nowego życia, wiary i nadziei.

Nie należy panikować, ale nikt nie powinien ani przez chwilę uważać, że się nie liczy. Nikt nie jest zbędny. Każdy ma znaczenie, a potrzebujemy teraz wspólnego wysiłku. To właśnie uświadamia nam epidemia – jacy jesteśmy bezbronni, jak bardzo musimy polegać na troskliwym zachowaniu innych oraz, że poprzez wspólne działanie możemy chronić się nawzajem i zapewniać sobie nawzajem wsparcie i otuchę.

 

Sławomir Mela