Informacja Administratora

Dwa razy podium dla uczniów SP2

Już po raz piąty uczniowie naszej szkoły brali udział w zawodach OLM-skok wzwyż, organizowanym przez Urząd Marszałkowski. Cztery razy po przejściu eliminacji regionalnych, startowaliśmy w finale wojewódzkim, z czego dwa razy zdobywaliśmy mistrzostwo województwa w kategorii chłopców. W minioną środę na orliku przy Szkole Podstawowej nr 162 w Łodzi odbył się finałowy turniej Orlikowej Ligi Mistrzów w skoku wzwyż ,,Jump-wszyscy skaczą ".Jak co roku, konkurs ten poprzedzają eliminacje, które w tym roku odbyły się w Opocznie, Łęczycy, Warcie, Łodzi i Koluszkach. Oczywiście największą atrakcją zawodów był prowadzący, czyli Artur Partyka. W trakcje skoków udzielał wskazówek i wspierał młodych sportowców.  Do finału zakwalifikowała się najlepsza trójka w danej kategorii wiekowej z każdej eliminacji regionalnej. Na finał do łodzi z naszej szkoły pojechało siedmioro uczniów, czterech chłopców i trzy dziewczyny. Nasi reprezentanci skoki rozpoczęli od wysokości 110cm. Emocje rosły wraz z podnoszoną poprzeczką .Najniższą  wysokość wszyscy pokonali w pierwszej próbie. W kategorii dziewcząt najwyżej skoczyła Maja  Staniaszek,  która po uzyskaniu wysokości 135cm zajęła piąte miejsce, pomimo tego iż cztery pierwsze dziewczyny skoczyły tę samą wysokość. Niestety o kolejności zadecydowała ilość prób, a  Maja tę wysokość zaliczyła w drugiej próbie. 130 cm  zaliczył  Mikołaj Byczkowski i zakończył swój udział na piątej pozycji. Konkurs toczył się dalej, a w konkursie pozostało czterech zawodników, w tym trzech z naszej szkoły. Zrobiło się bardzo przyjemnie i emocjonująco, a poprzeczka powędrowała na wysokość 140cm. Tej wysokości nie udało się zaliczyć dwóm naszym uczniom. Ostatecznie Mikołaj Pietrzyk zajął czwarte miejsce, a Bartosz Płocki trzecie. Obaj chłopcy zaliczyli wysokość 135cm. W grze pozostał Kacper Michalak, wysokość 145 cm pokonał w pierwszej próbie i pięknym stylu. Na tej wysokości  zakończył turniej, oddał jeszcze jeden skok na wysokości 150cm, ale zapachniało grillem i głód pokonał mistrza. Medale i gratulacje otrzymali od pani Joanny Skrzydlewskiej. Wróciliśmy do Koluszek z dwoma pięknymi pucharami, medalami na piersiach, dyplomami w ręku i uśmiechami na twarzy. A Koluszki pozostaną w pamięci pozostałym zawodnikom. Dziękujemy naszym uczniom za emocje, których nam dostarczyli i gratulujemy sukcesu.