Informacja Administratora

zamknij

„Dwójka” organizatorem Międzyszkolnego Konkursu Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych

We wtorek 29 maja odbył się, organizowany corocznie, Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych. Do udziału w rywalizacji zostali zgłoszeni uczniowie klas IV-VII z terenu naszej gminy.  Konkurs dotyczył oczywiście zagadnień związanych z kulturą, obyczajami, geografią, historią, sławnymi ludźmi, znanymi miejscami i rozrywką  angielskiego obszaru językowego. Warto zaznaczyć, że nie obyłoby się bez umiejętności językowych, bowiem uczniowie musieli wykazać się wiedzą z wyżej wymienionego zakresu w języku angielskim. Dzieci miały także doskonałą możliwość sprawdzenia swoich umiejętności miękkich, w tym współpracy, ponieważ każdy z nich pracował na konto swojego zespołu. Tego wyjątkowego dnia gościliśmy w naszej szkole trzyosobowe drużyny ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Koluszkach, Szkoły Podstawowej w Gałkowie Dużym oraz Szkoły Podstawowej w Długiem wraz z opiekunami – nauczycielami języka angielskiego.

Zadania były różnorodne, a formuła konkursu w odbiorze uczestników i ich opiekunów - bardzo ciekawa. Oprócz zadań dotyczących czytania ze zrozumieniem, interaktywnej gry Quizizz z użyciem tabletów, filmu, utworu muzycznego „Earth song” Michaela Jacksona, zabawy z „kołem fortuny” ze znanymi  miejscami, prezentacji o sławnych osobach,  dzieci zmagały się także w angielskich przysłowiach i pytaniach z rozmaitych dziedzin. A nawet pojawiły się zagadnienia, które odnoszą się do najnowszych wydarzeń ze świata, które są ostatnio promowane w mediach, jak na przykład  ślub brytyjskiej pary książęcej. Jednakże największe emocje wzbudziły zadania z wykorzystaniem tabletów, ponieważ wyświetlane na tablicy interaktywnej wyniki i udzielanie odpowiedzi na czas wprowadziły większą rywalizację wśród drużyn. Warto przy tym podkreślić, że wszystkie konkurencje odbywały się w spokojnej i przyjaznej atmosferze. Po krótkiej przerwie i słodkim poczęstunku nadszedł czas na ogłoszenie wyników konkursu, rozdania dyplomów i nagród. Wyniki tegorocznej edycji konkursu są następujące:

I miejsce zajęli – uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Koluszkach

II miejsce – uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Koluszkach

III miejsce – uczniowie Szkoły Podstawowej w Gałkowie Dużym

IV miejsce – uczniowie Szkoły Podstawowej w Długiem

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom! Dziękujemy również nauczycielom za profesjonalne przygotowanie uczniów. Trzeba przyznać, że dzieci zaprezentowały wysoki poziom wiedzy i umiejętności językowych. Już dziś zapraszamy do udziału w kolejnej edycji konkursu, która odbędzie się w przyszłym roku szkolnym.