Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Dzień Ziemi - wirtualnie

Zachęcamy do zapoznania się z pokojami ekozagadek, skorzystania z ekoeksperymentarium i wzięcia udziału w webinarium dla młodzieży szkolnej na temat zmian klimatu i działań na rzecz jego ochrony.

 

Dla uczniów klas I-III

Dzięki wizycie w wirtualnym domu i łamigłówkom, które ukryte są w jego pokojach można zrozumieć,  jak wielkie znaczenie dla środowiska ma zmiana drobnych nawyków. Wchodząc do wirtualnego domu, wybieracie pokój zagadek, a rozwiązując kolejne zadania, zdobywacie punkty.

https://ekoeksperymentarium.pl/

 

 

Dla uczniów klas IV-VI

 

Przygotowana niespodzianka włożona jest do walizki z szyfrem, który składa się z siedmiu cyfr. Waszym zadaniem jest udzielenie poprawnych odpowiedzi na siedem pytań, za każdym razem będzie udostępniana wam jedna cyfra.  Po wykonaniu wszystkich zadań, będziecie znali szyfr, dzięki któremu otworzycie walizkę.

 

https://view.genial.ly/607d36073498050d6fc5c835/interactive-content-dzien-ziemi

 

 

 

Dla uczniów klas VII –VIII

 

22 kwietnia br. Ministerstwo Klimatu i Środowiska organizuje wydarzenie online, tj. webinarium dla młodzieży szkolnej na temat zmian klimatu i działań na rzecz jego ochrony. Wydarzenie będzie łączyć elementy wykładu z warsztatami. Webinarium zostanie wyemitowane na ministerialnej stronie: 

lekcjezklimatem.pl