Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Dziób w dziób

23 czerwca w naszej szkole odbyła się długo wyczekiwana premiera przedstawienia „Dziób w dziób”. W rolach głównych wystąpiły uczennice z klasy 5a – Martyna Czerwiec, Lena Dulas, Hanna Kierner, Milena Płocka, Katarzyna Rajska, Anna Siemińska, Milena Trzeciecka, Lena Więcław oraz Otylia Wójciak.

Sztukę obejrzeli koledzy i koleżanki z klas 1-3, dla których była to kolejna lekcja o tolerancji i szacunku, który należy się każdemu niezależnie od tego kim jest i jak wygląda. Zobaczyli co przeżywa i jak czuje się ktoś odrzucony przez grupę.

Pomysł wystawienia sztuki narodził się kiedy dziewczyny uczęszczały do klasy trzeciej. Pani Iwona Ciechowicz, ówczesna wychowawczyni, dostrzegła talent i temperament swoich uczennic. Wraz z Anną Kabat zgłosiły innowację pedagogiczną W poszukiwaniu emocji. Zakładała ona nie tylko pracę nad przygotowaniem przedstawienia, ale również poznanie artystycznej i technicznej strony funkcjonowania teatru. Dziewczyny wzięły udział w warsztatach organizowanych w Teatrze Pinokio. Uczyły się rozpoznawać, nazywać i pokazywać emocje stopniowo pokonując swoją nieśmiałość na scenie podczas zajęć dodatkowych w szkole. Niestety pandemia odebrała możliwość dokończenia założeń innowacji w wyznaczonym terminie.

W bieżącym roku szkolnym uczennice wyraziły chęć dokończenia i wystawienia sztuki. Prace nad scenariuszem rozpoczęły się w marcu. Co tydzień, po lekcjach w piątki, kiedy większość uczniów opuszczała mury naszej szkoły, dziewczyny zabierały się do pracy i ćwiczyły pod okiem pani Anny Kabat. Prawie zawsze były w komplecie, a ich zaangażowanie i wzajemne wspieranie się było wręcz wzruszające. Aktywnie uczestniczyły w każdy etapie przygotowań przedstawienia i nigdy nie brakowało im nowych pomysłów, zapału i radości. Rekwizyty i scenografię w dużej mierze przygotowały samodzielnie i przede wszystkim wspólnie. Swoją postawą pokazały, że rozumieją najważniejsze przesłanie płynące z wystawionej sztuki i potwierdziły, że razem można więcej.

Radosław Krzyżowski powiedział kiedyś „Może to trywialne, ale w teatrze nie zawsze chodzi o sam spektakl. Czasami ważniejsze jest spotkanie.”   Ja ze swojej strony bardzo dziękuję pani Iwonie Ciechowicz oraz wszystkim uczennicom z klasy 5a, które z czystym sumieniem mogę nazwać aktorkami, za każde spotkanie, które było dla mnie czystą przyjemnością.

Anna Kabat