Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Informacja dla Rodziców

W związku z licznymi pytaniami dotyczącymi zdarzenia zaistniałego w naszej placówce, pragniemy ponownie poinformować Państwa o sytuacji w jakiej znaleźli się uczniowie klasy V d oraz niektórzy pracownicy szkoły wraz ze swoimi rodzinami.

Na pewno są Państwo zaniepokojeni sytuacją zaistniałą w szkole. W dniu wczorajszym wychowawcy przekazali Państwu o działaniach podjętych przez szkołę. Wśród rodziców pojawiają się jednak pewne wątpliwości i obawy. Dlatego Pragnę jeszcze raz poinformować, że źródło zakażenia nie pochodzi bezpośrednio ze szkoły. Dziecka od poniedziałku nie było na zajęciach. Czuło się i czuje bardzo dobrze. Uczniowie klasy V d oraz nauczyciele mający zajęcia w poniedziałek są objęci kwarantanną wraz z osobami mieszkającymi we wspólnym gospodarstwie. Decyzje dotyczące kwarantanny podejmowane są przez Panią Dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej.

Szkoła działa zgodnie z procedurami. Na bieżąco dokonywana jest dezynfekcja wszystkich powierzchni w szkole. Uczniowie oraz pracownicy szkoły noszą maseczki. Staramy się izolować uczniów i nie doprowadzać do skupisk, ale nigdy nie wiemy kto, gdzie i kiedy zostanie zarażony poza szkołą.

Uważamy, że uczniowie innych klas nie są zagrożeni w czasie pobytu w szkole. Nie jesteśmy w stanie przewidzieć co się wydarzy. Obowiązujący obecnie uczniów i nauczycieli czas kwarantanny jest wystarczający by wszystko wróciło do poprzedniego stanu. To nie jedyny i prawdopodobnie nie pierwszy i nie ostatni przypadek, nie tylko w naszej placówce,  kiedy będzie wymagana kwarantanna.

Proszę o wyrozumiałość i szczególną dbałość o przestrzeganie wytycznych, nie tylko w obrębie szkoły. Ponadto bardzo proszę o systematyczne śledzenie informacji na stronie szkoły oraz odczytywanie na bieżąco przesyłanych Państwu wiadomości przez dziennik elektroniczny.

W każdej sprawie, jeśli Państwo uznajecie, że jesteście niedoinformowani, że  przekazane wcześniej informacje nie rozwiewają Państwa wątpliwości, uprzejmie proszę o kontakt z wychowawcą lub ze mną.

Pozdrawiam. Życzę dużo optymizmu.