Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

IX Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych

6 czerwca 2019 r., uczniowie klas VII - VIII szkół podstawowych z terenu naszej gminy rywalizowali w IX Międzyszkolnym Konkursie Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych organizowanym przez naszą szkołę. Uczestnicy konkursu zmagali się z zadaniami z zakresu kultury, obyczajów, geografii i historii krajów angielskiego obszaru językowego. Każdą szkołę zgłoszoną do konkursu reprezentował trzyosobowy zespół uczniowski.

Na uczestników czekało dziewięć zadań. Musieli wykazać się znajomością idiomów w języku angielskim, umiejętnością rozumienia ze słuchu, oraz wiedzą na temat znanych osób i miejsc z krajów anglojęzycznych. Najwięcej emocji wywołał quiz Kahoot, w którym uczniowie ‘zdalnie‘ odpowiadali na pytania, korzystając z urządzeń mobilnych (tabletów). Liczyła się zarówno wiedza, jak i refleks. Uczestnicy konkursu zmierzyli się też w zadaniu wymagającym umiejętności czytania ze zrozumieniem, w którym odpowiadali na pytania związane z tekstem o balach na zakończenie nauki w szkole podstawowej. Konkurs miał też muzyczny akcent. Zawodnicy słuchając ‘ I Don’t Care, Justina Biebera i Eda Sheerana, uzupełniali luki w tekście piosenki.

Uczestnicy tegorocznej edycji konkursu zaprezentowali bardzo wysoki poziom wiedzy i umiejętności, a forma konkursu spodobała się zarówno uczniom jak i nauczycielom, którzy ich do konkursu przygotowali. Pierwsze miejsce zajęła drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Koluszkach, w składzie: Marceli Jasiński, Jędrzej Jaśniewski i Mateusz Ostrowski. Przedstawicielki Szkoły Podstawowej nr 1 w Koluszkach – Olga Stachecka, Aleksandra Świderek i Julia Spała – uplasowały się na drugim miejscu. Miejsce trzecie przypadło Szkole Podstawowej w Różycy, reprezentowanej przez Marię Studzińską, Aleksandrę Makowską i Zofię Kowalską. Uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i nagrody. Konkurs współfinansowany był ze środków budżetu Gminy Koluszki.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy, dziękujemy Paniom, które zadbały o przygotowanie uczniów i zapraszamy do udziału w kolejnej edycji konkursu za rok.